Обама хоче знати, кому "надерти дупу" за катастрофу в Мексиканській затоці

Президент США гостро розкритикував главу нафтової компанії BP: "якби він був моїм підлеглим, то він би у мене більше не працював".

Президент США Барак Обама заявив, що хотів би знати, "кому надерти дупу через катастрофу в Мексиканській затоці?!".

Глава Білого дому різко розкритикував главу нафтової компанії British Petroleum Тоні Хейворда, і заявив, що якби той був його підлеглим, то вже давно би позбувся своєї посади.

В інтерв'ю телеканалу NBC Обаму попросили прокоментувати висловлювання глави BP про те, що розлив нафти "позбавив його особистого життя" і що Мексиканська затока є частиною величезного океану, і тому "наслідки витоку нафти будуть дуже і дуже незначними".

"Якщо б він був моїм підлеглим, то він би у мене більше не працював", - відповів на це президент США.

Кажучи про мету своєї останньої поїздки до Луїзіани, Обама зазначив, що їздив туди, "щоб зрозуміти, кому надерти дупу".

Варто зазначити, що при цьому самого Обаму критикують останнім часом за те, що його адміністрація дуже повільно реагує на екологічну катастрофу в Мексиканській затоці.

Розлив нафти, який стався внаслідок вибуху нафтовидобувної платформи Deepwater Horizon 20 квітня, завдав шкоди чотирьом штатам. Нафтові плями були виявлені на пляжах впродовж більше 160 км узбережжя - від Луїзіани до Флориди.

Начальник берегової охорони США Тед Аллен заявив, що на розчищення заболочених ділянок узбережжя від нафти, яка розлилася в Мексиканській затоці, будуть потрібні роки. Зараз з гирла свердловини кожен день витікає від 12 до 24 тисяч барелів.

Обама пообіцяв журналістам, що екологія постраждалого регіону має бути відновлена до стану ще кращого, ніж до аварії.

У понеділок компанія BP заявила, що її витрати на ліквідацію аварії досягли порядку 1,25 млрд доларів. В цій сумі не враховані 360 млн доларів, витрачені на проект будівництва шести насипів з піску для захисту заболочених ділянок узбережжя Луїзіани.

Згідно з опитуванням, більшість американців хотіли б, щоб BP та її партнери понесли юридичну відповідальність за аварію. Вісім з 10 опитаних розкритикували дії BP у зв'язку з аварією, і 51% респондентів заявили, що федеральному уряду варто домогтися кримінального переслідування BP. Сім з 10 американців дали негативну оцінку діям уряду у сфері ліквідації наслідків екологічної катастрофи.

Читайте також:

В США визнали безпорадність армії в боротьбі з розливом нафти

На місце витоку нафти в Мексиканській затоці встановили заглушку

Нафтова катастрофа у Мексиканській затоці стала найбільшою за історію США

Катастрофа у Мексиканській затоці стала для американців "нафтовим Чорнобилем"

ВідеоОбама хоче знати, кому "надерти дупу" за катастрофу в Мексиканській затоці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: