Обама наказав Ірану пустити до себе спостерігачів МАГАТЕ

Президент США залишився задоволеним переговорами "шістки" по ядерному заводу в Ірані, але нагадав владі країни, що терпіння МАГАТЕ не безкінечне. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Президент США Барак Обама, оцінюючи перші результати зустрічі в Женеві "шістки" з Іраном, назвав початок переговорного процесу конструктивним.

Проте президент зажадав, щоб у Тегерана слова не розходилися зі справами, і Іран, як і обіцяв, протягом двох тижнів дав би інспекторам МАГАТЕ "безперешкодний доступ" до свого секретного заводу зі збагачення урану під Кумом.

Як попередив Обама, терпіння міжнародного співтовариства не безмежне. За словами президента, якщо Іран не стримає свою обіцянку, Сполучені Штати не будуть продовжувати переговори, які не приносять результату. Як пообіцяв Барак Обама, в цьому випадку США перейдуть до інших заходів, маючи на увазі можливе введення нових санкцій ООН щодо іранської ядерної проблеми.

Обама відзначив, що якщо Іран підтвердить слова конкретними кроками, то це стане шляхом до поліпшення відносин Ісламської республіки з США та іншими країнами. Таким чином Обама в своїй промові дав зрозуміти, що міжнародне співтовариство має наполегливо вимагати, щоб Іран робив "конкретні кроки" у потрібному напрямку.

США, як і інші країни світу, продовжують відчувати занепокоєння, що Іран прикривається розробкою ядерних установок в мирних цілях для того, щоб отримати ядерну зброю і потім направити його проти своїх ворогів.

Нагадаємо, що напередодні про підсумки зустрічі в Женеві відзвітував верховний представник Євросоюзу із зовнішньої політики і політики безпеки Хав'єр Солана. Як відзначив Солана, Іран дав згоду на те, щоб інспектори МАГАТЕ відвідали ядерний центр під Кумом протягом найближчих "декількох тижнів".

За словами Солани, на наступній зустрічі будуть розглянуті пропозиції сторін щодо вирішення іранського ядерного питання, а також будь-які проблеми, до яких хотіли б звернутися учасники переговорів.

У своїй промові Барак Обама також заявив, що США підтримують право Ірану на освоєння ядерної енергії в мирних цілях. Як відзначив Обама, щоб довести свої мирні наміри, Іран готовий передати низькозбагачений уран якійсь іншій країні для подальшої обробки.

За словами представника американської сторони на переговорах, зокрема, готовність провести подальші дії з ураном висловила Росія. Як повідомив напередодні анонімне джерело, Росія готова іранський збагачувати уран до рівня 19,75%, якщо така заявка надійде від МАГАТЕ. Як стало відомо, в даний час у Ірану на дослідницькому реакторі закінчується паливо. Країна звернулася в Міжнародне агентство з атомної енергії з тим, щоб таке паливо на цей реактор постачали під його контролем.

Росія зможе а такому випадку забирати іранський низькозбагачений уран, збагачувати його й передавати до Франції або Аргентину, які можуть робити збірки для іранського дослідницького реактора.

У цьому випадку міжнародне співтовариство отримає більше гарантій в тому, що у Ірану не залишиться такої кількості низькозбагаченого урану, якого могло б вистачити на атомну бомбу.

Нагадаємо, 1 жовтня в Женеві пройшли шестисторонні переговори з питання іранської ядерної програми. Тегеран пішов на поступки та погодився допустити інспекторів МАГАТЕ на завод зі збагачення урану в місті Кумі.

Напередодні провідні світові держави засудили Іран за будівництво другого збагачувального комплексу без відома МАГАТЕ.

Тегеран наполягає, що роботи в області збагачення урану ведуться виключно з метою використання енергії атома в мирних цілях, зокрема, для забезпечення паливом своїх майбутніх атомних електростанцій.

Але захід висунув Ірану "ядерний" ультиматум: США, Великобританія і Франція дали Ірану час до грудня, щоб розкрити усі дані про свої ядерні об'єкти. В іншому разі вони пообіцяли, що вдадуться до жорстких санкцій.

Читайте також:

Іран пустить інспекторів МАГАТЕ на ядерний завод

Іран випробував свою найпотужнішу балістичну ракету

Ахмадінежад: країни, що звинуватили Іран, про це пошкодують

Мєдвєдєв дав Ірану п'ять днів, щоб повернути довіру світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: