Обама наказав розслідувати масові вбивства полонених талібів

За часів Буша масова загибель полонених талібів через жорстоке поводження не була розслідувана належним чином. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Президент США Барак Обама розпорядився, щоб чиновники національної безпеки вивчили відомості про те, що при адміністрації Джорджа Буша в Афганістані в 2001 році були вбиті сотні ув’язнених талібів.

Як наголосив Обама в ході візиту до Гани, тільки недавно йому стало відомо, що масова загибель полонених талібів через жорстоке поводження не була розслідувана належним чином.

За словами президента, рішення з цього питання може бути ухвалене тільки після того, як інцидент буде детально розслідувано. Мова йде про загибель як мінімум 1000 ув’язнених членів "Талібану", які здалися військам НАТО наприкінці 2001 року. Тоді підрозділами альянсу керував відомий афганський генерал Абдул Рашид Дустум.

Коли Сполучені Штати вторглися до Афганістану після терактів 11 вересня 2001 року, Дустум підтримав американців і почав командувати збройними силами, які боролися з талібами. Скандальна інформація про загибель полонених талібів вперше з'явилася в 2002 році в журналі Newsweek. У доступному виданню конфіденційному повідомленні ООН мовилося, що ув’язнені померли в тісних закритих вантажівках, в яких їх перевозили з півночі Афганістану, де вони були захоплені, у в'язницю. З'ясувалося, що уряд Буша неодноразово перешкоджав спробам розслідувати епізод.

При цьому сам Буш оголосив, що введена в період його президентства практика жорсткого поводження з терористами була законною. Правозахисники називають це тортурами, і Обама заборонив спірну практику, проте його попередник стверджує, що його адміністрація просто використовувала всі доступні засоби для запобігання терактам проти США.

Читайте також:

Дік Чейні приховував від Конгресу США антитерористичні плани ЦРУ

Американські військові травили собаками афганських ув'язнених

Буш розкритикував Обаму за неправильну боротьбу з кризою та тероризмом

Американські військові катували й ґвалтували іракських в’язнів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: