Обама не ризикнув визнати масове винищення вірмен геноцидом

Під час президентської кампанії 2008 року однією з обіцянок Барака Обами було якраз визнання винищення вірмен геноцидом.

Президент США Барак Обама не став вживати слово "геноцид" у заяві, приуроченій до роковин масових вбивств вірмен в Османській імперії у 1915-1918 роках. Раніше визнати подію геноцидом його закликала низка громадських організацій, діячі культури і американські вірмени.

Обама надав перевагу більш загальним словам, щоб охарактеризувати вбивство 1,5 мільйона вірмен турками. Так, президент США назвав це "однією з найжахливіших подій XX століття". Разом з тим, під час передвиборчої президентської кампанії 2008 року однією з обіцянок Барака Обами було якраз визнання винищення вірмен геноцидом.

Вірменська діаспора в США і уряд Туреччини висловили незадоволення з приводу заяви Барака Обами.

Вірменська рада Америки звинуватила Обаму в невиконанні передвиборчих обіцянок. Голова ради Вазген Ходанян заявив, що американський лідер дослухався до погроз Туреччини відмовитися від налагодження відносин з Вірменією.

Міністерство закордонних справ Туреччини, у свою чергу, назвало неприйнятними деякі слова Обами і його інтерпретацію подій 1915 року. Зокрема, Туреччина залишилася незадоволена тим, що президент США не згадав турок, загиблих у зіткненнях з вірменами.

В результаті репресій в Османській імперії на початку XX століття загинули близько 1,5 мільйонів вірмен. Туреччина стверджує, що жертвами міжетнічних конфліктів у той період також стали сотні тисяч турок. Інтерпретація подій 1915 року залишається ключовою завадою для встановлення дипломатичних відносин між двома країнами.

Читайте також:

Вірменія та Туреччина створять комісію з геноциду вірмен

В Єревані у річницю геноциду вірмен спалили турецький прапор

Вірменія та Туреччина помирилися завдяки Швейцарії

В Туреччині заарештували терориста, який намагався вбити Барака Обаму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: