Обама не захотів відвідувати Хіросіму та Нагасакі

13-14 листопада президент США Барак Обама здійснить свій перший візит до Японії, щоб "оновити та укріпити союзницькі відносини".

Американський президент Барак Обама під час свого першого візиту до Японії 13-14 листопада не відвідає міста Хіросіму та Нагасакі, які стали жертвами атомних бомбардувань США в 1945 році.

Як пояснив Обама, це пов'язано з його щільним графіком. Він висловив сподівання, що відвідати ці міста йому вдасться у майбутньому.

"Пам'ять про Хіросіму і Нагасакі викарбувана в серцях людей всього світу. Я сподіваюся, що зможу відвідати обидва міста протягом мого президентського терміну", - сказав Обама в інтерв'ю японській телекомпанії NHK напередодні візиту.

Як відомо, 6 і 9 серпня 1945 року США скинули атомні бомби на Хіросіму і Нагасакі, жертвами бомбардування стали понад 200 тисяч людей. Це єдиний в історії приклад бойового використання ядерної зброї.

Кажучи про свій перший візит до Японії, Обама зазначив, що союзницькі відносини Вашингтона і Токіо є "стрижнем контактів США і азіатського регіону".

"Я хотів би разом з прем'єр-міністром Японії Юкіо Хатоямою послідовно оновлювати і укріплювати союзницькі відносини США і Японії у 21 столітті", - сказав Обама.

Він також високо оцінив зміни, які відбуваються в Японії після приходу у вересні до влади уряду Юкіо Хатоями.

"Прем'єр Хатояма провів безпрецедентні зміни в Японії. Це землетрус в політиці", - заявив американський лідер.

Інтерв'ю японській державної телекомпанії NHK стало першим спілкуванням американського президента з японськими ЗМІ.

Читайте також:

Обама планує залишатися президентом найближчі 8 років

США і Японія успішно випробували ракету для ПРО

Перед закінченням Другої світової Японія вмовляла СРСР забрати Курили

Японець пережив ядерні бомбардування і в Хіросімі, і в Нагасакі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: