Обама не збирається виводити війська з Афганістану

Американський президент ще не дав чіткої відповіді щодо стратегії США в Афганістані проте вже повідомив, що ні виведення, ні зменшення контингенту не очікується.

Президент США Барак Обама заявив, що не збирається виводити війська з Афганістану.

Виступаючи перед лідерами конгресу американський президент зазначив, що його оцінка стратегії в Афганістані не включає в себе можливості виведення військ з країни або зменшення їх кількості.

У той же час Обама не сказав, що це буде означати збільшення число американських військовослужбовців в Афганістані, на чому наполягає командуючий коаліційними військами в цій країні.

Обама додав, що рішення щодо Афганістану буде жорстким і обдуманим.

Однак огляд стратегії США в Афганістані з боку президента дуже затягся і створює політичні тертя навіть серед членів президентської партії.

Деякі демократи не впевнені в необхідності відправлення додаткових військ і ресурсів для вирішення конфлікту, якому не видно кінця.

Як зазначив Обама, він сподівається, що обговорення подальших кроків адміністрації президента США в Афганістані стане відкритою дискусією. Вона не повинна ґрунтуватися тільки на виборі між повним виведенням військ і збільшенням чисельності контингенту удвічі, підкреслив президент.

У вересні 2009р. командувач силами США і НАТО в Афганістані Стенлі Маккрістал у службовій записці, що адресована Пентагону, наполягав на істотне збільшення чисельності військ США в цій країні.

Пізніше Маккрістал публічно заявив, що для перемоги над терористами в Афганістані потрібні десятки тисяч солдатів (40 тис.), що ситуація з безпекою в країні різко погіршується, а влада настільки загрузли в корупції, що місцеве населення шукає від них захисту у руху " Талібан ".

В той же час рух Талібан звернувся до військових НАТО з проханням залишити Афганістан. Таліби зробили своє послання у 8 річницю вторгнення військ коаліції в країну.

У посланні наголошується, що "у талібів немає ніяких намірів атакувати Європу, і що їх єдина мета - звільнення країни і створення ісламської держави".

Нагадаємо, зараз в Афганістані служать близько 56 тис. солдатів США, до кінця 2009р. планується довести їх чисельність до 68 тис.

Читайте також:

Таліби закликали НАТО залишити Афганістан

По всьому Афганістану повстанці палять автоколони НАТО

Обама засумнівався в правильності американської стратегії в Афганістані

Військові втрати британських сил в Афганістані перевищили іракські

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: