Обама оприлюднив нову стратегію США в Афганістані

Америка розпочне виведення військ з Афганістану в липні 2011.

Контингент США в Афганістані поповниться 30 тисячами військовослужбовців. Збільшення кількості американських військових дозволить вже до 2011 року почати повномасштабне виведення військ з цієї країни. Такий розвиток подій передбачає розроблена адміністрацією Барака Обами стратегія по Афганістану, основні тези з якої американський президент озвучив під час виступу у військовій академії Вест-Пойнт у вівторок, 1 грудня.

Як випливає з проекту виступу, вже офіційно розповсюдженого Білим домом, додаткові 30 тисяч військовослужбовців опиняться в розташуванні американських частин в Афганістані вже до початку 2010 року. За розрахунками американських воєначальників, завдяки такому поповненню США зможуть вже у липні 2011 року почати передачу повноважень афганському керівництву.

Відзначається, що з 30 тисяч велика частина буде направлена в бойові частини, у той час як 5 тисяч з цього числа займуться інструктажем афганських солдатів. Основним завданням американських військових стане боротьба з бойовиками руху "Талібан" і забезпечення безпеки в найбільш густонаселених регіонах країни.

Американський президент наголошує, що для прискорення цього процесу всі військовослужбовці США в Афганістані повинні брати участь у підготовці афганських солдатів. На думку Обами, "це дозволить розширити можливості США по підготовці афганських збройних сил" і створить умови для передачі влади афганському народові.

Військові дії в Афганістані почалися з 2001 року. Формальною причиною для введення військ в країну стала відмова уряду талібів після терактів 11 вересня видати Вашингтону лідера "Аль-Каїди" Усаму бен Ладена та інших керівників терористичної організації. На сьогоднішній день в Афганістані перебувають 68 тисяч американських військових, проте не дивлячись на всі спроби США та їх союзників з блоку НАТО поки не вдалося забезпечити коаліції перемогу над талібами.

Читайте також:

Польща додатково спрямує до Афганістану тисячу військовослужбовців

США виведуть війська з Афганістану до 2017 року

Обама має намір послати додаткові війська в Афганістан

10 країн НАТО вирішили збільшити контингент в Афганістані

ВідеоОбама про стратегію США в Афганістані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: