Обама оприлюднив програму підтримки власників іпотечних кредитів

Програма має підтримати житловий ринок США.

Президент США Барак Обама оприлюднив програму підтримки житлового ринку обсягом 75 мільярдів доларів, яка покликана не допустити втрати своїх будинків 9 мільйонами американців, що зіткнулися з труднощами при виплаті іпотечних кредитів.

Програма підтримки житлового ринку дасть змогу рефінансувати виплати за іпотекою п'яти мільйонам позичальників, а також здійснити компенсувальні виплати іпотечним агентствам, щоб допомогти тим чотирьом мільйонам боржників, яким загрожує відчуження власності за борги.

Як наголосив Обама, "всі ми розплачуємося за цю іпотечну кризу. Ми повинні зупинити збільшення випадків втрати права викупу за заставою і зробити все можливе, щоб допомогти відповідальним домовласникам залишитися в своїх будинках".
 
Представлений план розділений на три основні етапи.

Перш за все, адміністрація президента має намір стимулювати подальше зниження ставок за іпотечними кредитами і підвищити доступність іпотечного кредитування для громадян. Також надаватимуться протекції при рефінансуванні іпотечних кредитів громадян, що купили житло до початку зниження цін на нерухомість. Такі позичальники опинилися в становищі, коли вартості житла, закладеного за іпотекою, стало недостатньо для повного забезпечення кредиту. Сьогодні такі кредити практично неможливо рефінансувати. За допомогою нової програми громадяни отримають можливість структурувати свої кредити за більш низькими відсотковими ставками в розмірі близько 5% річних. Очікується, що ці заходи допоможуть вирішити труднощі з рефінансуванням кредитів чотирьох-п'яти мільйонів американців.

Крім цього, адміністрація Барака Обами має намір виділити 75 мільярдів доларів на підтримку неплатоспроможних іпотечних позичальників. На сьогодні в США налічується від трьох до чотирьох мільйонів людей, у яких розмір щомісячного платежу за іпотекою досягає 40-50% від загального рівня доходу. За попередніми прогнозами, виділені кошти допоможуть знизити розмір платежів за кредитом до 31% від рівня доходу позичальника.

Цей захід допоможе знизити кількість випадків відчуження нерухомості в рахунок покриття боргів за іпотекою. Це, в свою чергу, слугуватиме додатковим стримуючим фактором для запобігання подальшого падіння цін на житло. Раніше учасники ринку неодноразово зазначали, що велика кількість відчуження нерухомості, виставленої на продаж, знижує ціни на будинки в найближчих районах. Банки виставляють відчуження нерухомості на продаж з великими знижками, і для того, щоб витримати конкуренцію з банками, рядові домовласники також змушені знижувати ціну на своє житло. На думку розробників програми, прийняті заходи можуть гарантувати, що вартість середньостатистичного американського житлового будинку не знизиться більше ніж на 6 тисяч доларів.

Читайте також:
Обама підписав антикризовий план

Антикризовий план Обами обвалив фондовий ринок
Від імені Обами в Ризі торгували самогоном

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: