Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Деталі візиту повідомлять згодом на прес-конференції.

Президент Сполучених Штатів Барак Обама здійснює прощальне турне Європою. Сьогодні Обама в Берліні в гостях в Ангели Меркель. Говоритимуть політики і про Україну, йдеться у ТСН.16:45.

Мета візиту - попрощатися. І, можливо, заспокоїти наполоханих німців. Перемога Дональда Трампа спровокувала в Берліні справжній шок. Обама вже провів довгу зустріч зі своїм наступником і зараз намагається пояснити, що одна людина не зламає устої американської демократії.

Сьогодні до обіду Барак Обама роздавав прощальні інтерв'ю в посольстві США. Довкола все було перекрито, центр міста, Бранденбурзькі ворота недоступні. У місті найвищий рівень безпеки. Усі гості готелю Адлон, де зупинився Обама, мають проходити контроль на безпеку. На вулиці вони стоять у довгій черзі. За це адміністрація готелю пригощає кавою і шампанським.

5000 поліцейських на сторожі безпеки в місті. Завтра в Берліні буде ще більше гостей. Зранку до німецької столиці прибудуть президент Франції Франсуа Олланд, прем'єри Великобританії, Італії та Іспанії. Очевидно, йтиметься і про питання колективної безпеки.

Дональд Трамп поставив під питання потребу у НАТО. У Європі це почули і активніше заговорили про створення об'єднаної європейської армії. Очевидно українська тема також буде на порядку денному. Німецькі політологи впевнені, що тепер дипломатія між Росією та Україною цілком лягає на європейські плечі, Америка Трампа цим цікавитися не буде.

Деталі переговорів очікуємо почути на прес-конференції вже незабаром. Останній, шостий, візит президента Барака Обами до Німеччини триває незвично довго. Прилетів він учора ввечері. Потім неофіційно, без камер повечеряв з Ангелою Меркель. Сьогодні ввечері Обама і Меркель знову вечерятимуть разом. Утім це вже буде офіційна урочиста вечеря, до якої приєднається чимало знаменитостей.

Кореспондент ТСН Наталія Фібріґ

Залиште свій коментар

Вибір редакції