Обама підписав антикризовий план

Американський президент вважає, що його план з порянку економіки призведе до нових відкриттів та проривів у науці. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Президент США Барак Обама підписав закон про надання допомоги американській економіці у розмірі 787 млрд. доларів, який днями схвалив сенат. Урочиста церемонія підписання пройшла в Денвері.

"Я не хочу вдавати, що сьогоднішній день знаменує собою кінець наших економічних проблем; і це далеко не все, що нам належить зробити, щоб змінити ситуацію в нашій економіці; проте сьогоднішній день - це початок кінця кризи", - заявив американський президент.

Обама висловив сподівання, що його план стане стимулом до технічного прогресу.

"Президент Кеннеді викликав бурхливий розвиток інноваційного процесу, коли він поставив перед Америкою завдання висадитися на Місяці, і я сподіваюся, що ці інвестиції знов запалять нашу уяву і призведуть до нових відкриттів і проривів в науці, медицині, енергетиці, які зроблять нашу економіку сильнішою, нашу країну – захищенішою, а нашу планету - безпечнішою для наших дітей", - наголосив він.

Втім, план Обами сприймається неоднозначно. Як відомо, у документі міститься заклик "купувати американське", який викликав протести з боку інших держав. Так, в понеділок міністр закордонних справ Бразилії Селсо Аморім заявив, що оскаржуватиме законність цього заклику у Світовій організації торгівлі.

У плані йдеться, що при здійсненні всіх проектів, які фінансуються в рамках пакету допомоги, повинні використовуватися тільки матеріали, вироблені в США, наприклад, залізо і сталь.

Євросоюз і Канада заявили, що принцип "купуй американське" може викликати у відповідь протекціоністські заходи з боку інших країн.

Нагадаємо, 14 лютого пакет заходів зі стимуляції економіки був схвалений Сенатом США. Його підтримали 60 сенаторів, зокрема й три республіканці; проти проголосували 38 осіб.

Голова Національного комітету республіканської партії Майкл Стіл заявив, що безробітні американці будуть розчаровані цим документом.

Стіл не погодився із заявою Обами з приводу того, що законодавці США голосували за або проти плану залежно від того, до якої партії вони належать. За його словами, законопроект не створить обіцяних нових робочих місць, а збільшить податковий тягар на дітей та онуків.


Читайте також:

Емігрантка з СРСР вимагає суд переглянути, чи законно Обама став президентом
В американську армію планують набирати іммігрантів
Антикризовий план Обами обвалив фондовий ринок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: