Обама підтримав створення Палестини. У Ізраїлю інші пріоритети

Перша офіційна зустріч між прем'єром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху і президентом США Бараком Обамою виявила розбіжності в позиціях держав. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Президент США Барак Обама виступив на підтримку створення палестинської держави і нагадав про неприпустимість будівництва єврейських поселень на палестинських територіях.

"Вирішення проблеми шляхом створення двох держав - на користь обох сторін", - підкреслив він

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, зі свого боку, пообіцяв "негайно" відновити переговори з керівництвом Палестинської автономії. Водночас він не згадав про можливість створення повноцінної палестинської держави, а лише висловився на підтримку автономного самоврядування палестинців.

"Ми не хочемо керувати палестинцями. Ми хочемо, щоб у них було самоврядування", - заявив він.

Палестинський представник Саеб Ерекат відреагував на вислови Нетаньяху з насмішкою.

"Як я можу управляти собою як палестинець при тому, що я живу під ізраїльською окупацією щодня і щогодини? При тому, що ізраїльські блок-пости розділяють мої міста, селища і табори біженців?" - заявив він.

Перша офіційна зустріч між прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху і президентом США Бараком Обамою відбулася в понеділок, 18 травня, у Вашингтоні.

"Ми говорили про відновлення серйозних переговорів в області відносин між Ізраїлем та палестинцями", - повідомив Обама на спільній прес-конференції після закінчення зустрічі.

Спостерігачі зазначають, що учасники вашингтонського саміту розійшлися в оцінці шляхів врегулювання близькосхідного конфлікту. Лідери США і Ізраїлю назвали пріоритетними абсолютно різні речі.

Президент Обама наполягав на формулі "двох держав", тоді як прем'єр Нетаньяху так і не вимовив цих слів. За словами ізраїльського лідера, головне для нього – відведення загрози з боку Ірану і його ядерної програми.

За словами аналітиків, на відміну від свого попередника Джорджа Буша, Барак Обама прагне взяти активну участь у врегулюванні арабо-ізраїльського конфлікту, оскільки вважає, що це допоможе укріпити імідж США в мусульманському світі і переконати арабські країни виступити єдиним фронтом проти Ірану.

У самому Ізраїлі представники правих партій виражають побоювання, що американці стають менш прихильними до справи забезпечення безпеки Ізраїлю. А представники опозиційної партії "Кадіма" заявляють, що прем'єр-міністр Нетаньяху упустив можливість налагодити дійсно довірливі стосунки з Обамою.

Читайте також:

ООН виставила Ізраїлю рахунок на 11 мільйонів доларів

Іран готується до нападу США та Ізраїлю

Папа Римський в Ізраїлі закликав до створення Палестини

Секретна доповідь Пентагону: ядерний Ізраїль та "нацистське майбутнє" Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: