Обама: після відставки Мубарака на Єгипет чекає справжня демократія

Барак Обама прокоментував відставку президента Єгипту Хосні Мубарака і завірив єгипетський народ у наданні підтримки американською владою у переході країни до демократії.

Президент США Барак Обама у промові, присвяченій відставці Хосні Мубарака, заявив, що Єгипет вже не буде таким, як раніше, а єгиптяни більше не згодні ні на що, крім "справжньої демократії".

Обама підкреслив, що єгипетський народ висловив свою волю і його голос був почутий.

Виступ президента США почалвся 11 лютого о 15:00 за східним американським часом (22:00 по Києву) і тривав трохи більше шести хвилин.

Обама заявив, що єгипетська армія, до якої тимчасово перейшла влада в країні, повинна захистити населення і забезпечити перехід Єгипту до демократії. Зокрема, президент США підкреслив, що найважливішим завданням є організація демократичних виборів.

Він відзначив також, що Єгипет чекає непростий час.

За словами Обами, США залишаться другом і партнером Єгипту, а американська влада готова надати будь-яку допомогу, про яку її попросять.

Раніше у пятницю, 11 лютого, своє схвалення відставки Мубарака висловили й інші представники американського керівництва, зокрема, віце-президент Джо Байден і лідер демократів у Конгресі Ненсі Пілозі.

Незадовго до промови Обами представник єгипетської армії виступив по місцевому телебаченню, зачитавши заяву Військової ради, до якої тимчасово перейшла влада після відставки Хосні Мубарака. Згідно з текстом документа, Військова рада вивчає поточну ситуацію, щоб у своїх наступних заявах озвучити, які кроки будуть зроблені найближчим часом.

Крім того, військові виразили данину поваги президентові Єгипту та привітали демонстрантів, які святкують відставку Мубарака.

12 лютого Хосні Мубарак, який займав посаду президента 30 років, офіційно подав у відставку.

Більш детально про протести у Єгипті читайте тут.

Читайте також:

ЗМІ: Мубарак разом з родиною залишив Каїр

Світові лідери привітали відставку Мубарака

Армія Єгипту назвала умову скасування надзвичайного стану

Мубарак може покинути Єгипет з 2 мільярдами у кишені

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: