Обама планує завершити військову операцію в Афганістані

В даний час адміністрація Обами активно виробляє нову стратегію по веденню бойових дій в Афганістані.

Афганський народ повинен сам піклуватися про свою безпеку. Таку думку висловив президент США Барак Обама під час прес-конференції з прем'єр-міністром Індії Манмоханом Сингхом.

При цьому американський президент вказав, що США прагнуть завершити свою місію в цій країні.

Рішення щодо долі американських військ в Афганістані Обама оголосить в найближчий день.

В даний час адміністрація Обами активно виробляє нову стратегію по веденню бойових дій в Афганістані. Особливо гостро обговорюваним питанням тут є можлива відправка в цю країну додаткового контингенту з 40 тис. військовослужбовців США. Очікується, що незабаром Обама обнародує дані плани.

Зараз у складі міжнародного контингенту військ НАТО в Афганістані знаходяться 68 тис. американських військових. Всього чисельність угрупування налічує 100 тис. військових.

За 2008 р. в Афганістані було убито близько 1 тис. 140 мирних жителів, втрати військ НАТО склали 286 чоловік. Минулий жовтень став найкривавішим місяцем для американської армії в Афганістані. За 27 днів в цій країні загинули 55 військовослужбовців, що є гіршим показником за всі 8 років війни.

НАгадаємо, що позавчора генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен закликав союзні країни до збільшення чисельності військ в Афганістані, не чекаючи рішення президента США Барака Обами щодо введення до Афганістану близько 40 тис. нових військовослужбовців. Збільшення чисельності військ, військового оснащення і інших ресурсів в Афганістані НАТО розглядає в рамках нової програми NATO Training Mission по підготовці поліцейських сил Афганістану. Передбачається, що програма допоможе значно розширити чисельність афганської армії і підняти її рівень.

Незважаючи на те, що деякі союзники заявили, що вони направлятимуть підкріплення, більшість країн НАТО досі ухилялися від ухвалення однозначних рішень.

Раніше передбачалося, що остаточне рішення про збільшення чисельності військ НАТО в Афганістані буде прийнято на цьому тижні. Проте, його довелося відкласти на пізніший термін через затримку президента США з оголошенням точного числа військовослужбовців, яких США планує направити до Афганістану. Зараз чисельність військ НАТО в Афганістані складає 71 тис. осіб, майже половина з них - американці.

Читайте також:

Обама діє в Афганістані за планом Буша

Нобелівський лауреат премії миру Обама направить в Афганістан ще 13 тис. солдат

Обама дозволить військовим зізнаватися в гомосексуалізмі

Обама віддасть Нобелівську премію на благодійність

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: