Обама в Конгресі: прийшов час узяти на себе відповідальність

Перша промова Барака Обами перед Конгресом виявилася цілком оптимістичною: він запевнив, що після кризи США стануть ше сильнішими, ніж раніше. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Президент США Барак Обама вперше виступив перед обома палатами Конгресу. Свою промову він почав з обіцянки, що після кризи США "стануть ще сильнішими, ніж раніше".

"Нехай наша економіка ослаблена і наша віра у себе похитнулася, нехай ми переживаємо важкі часи невизначеності, сьогодні я хочу запевнити всіх американців: ми відновимося, ми відродимося і Сполучені Штати стануть сильнішими, ніж раніше", - сказав Обама.

Виступ президента був головним чином присвячений проблемам економіки і шляхам виходу з кризи. Він наголосив, що єдиним шляхом до повного відновлення економічної потужності Америки є довгострокові інвестиції, "які призведуть до створення нових робочих місць, нових підприємств, і новим можливостям конкурувати з рештою світу".

Для стимулювання економіки президент США пообіцяв створити спеціальний фонд кредитування, з якого виділятимуться кошти на покупку автомобілів, оплату навчання у вузах, а також кредити малому бізнесу.

Обама також звинуватив адміністрацію попереднього президента Джорджа Буша в недалекоглядності. "Ми не заглядали далі наступної виплати, наступного кварталу і наступних виборів", - зізнався Обама, додавши, що день, коли прийшов час узяти на себе відповідальність, настав.

Протягом декількох днів президент збирається представити Конгресу проект бюджету.

"Мій бюджет не є спробою вирішити всі проблеми або звернутися до кожного питання. Він відображає сувору реальність того, що ми успадкували: трильйонний дефіцит, фінансову кризу і дорогу рецесію", - зазначив Обама.

За його словами, бюджет буде зосереджений на трьох областях: енергетиці, охороні здоров'я та освіті.

Обама підкреслив, що до 2013 року дефіцит бюджету потрібно скоротити удвічі. Для цього, переконаний він, потрібно закрити неефективні освітні програми, перестати безпосередньо підтримувати сільськогосподарські підприємства, які цього не потребують, а також перестати витрачати гроші на озброєння часів "холодної війни".

Два дні тому в ефірі телеканалу АВС News колишній президент США Білл Клінтон, висловивши захоплення політикою Обами в перший місяць його правління, водночас закликав його бути більш оптимістичним в своїх промовах. Не виключено, що Обама дослухався до слів Клінтона.

Нагадаємо, після свого обрання Обама запропонував на схвалення Сенату, а потім підписав закон про надання допомоги американській економіці у розмірі 787 мільярдів доларів. Він стверджує, що його план стане стимулом до технічного прогресу та "початком кінця кризи".

Читайте також:

Рейтинги Обами падають

Перший офіційний візит Обама здійснив до Канади

Антикризовий план Обами обвалив фондовий ринок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: