США оприлюднили нову ядерну стратегію

США не закріпили в новій ядерній стратегії роль ядерної зброї як виключно зброї стримування. Проте безядерним країнам, начебто, боятися нічого.

Адміністрація президента США Барака Обами представила нову ядерну стратегію.

Текст опублікований на сайті міністерства оборони США.

Відповідно до цього документа роль ядерної зброї в забезпеченні національної безпеки США буде істотно знижена.

Основною метою нової стратегії названо запобігання ядерного тероризму і розповсюдження ядерної зброї. Згідно баченню американських військових, успадкований з часів Холодної війни ядерний арсенал для вирішення цього завдання не підходить.

Поряд із зобов'язаннями істотно скоротити його, нова стратегія містить обмеження щодо застосування США ядерної зброї.

Зокрема, США беруть на себе зобов'язання не застосовувати ядерну зброю проти неядерних країн, навіть у тому випадку, якщо ці країни здійснять напад на США із застосуванням біологічної чи хімічної зброї. На думку Барака Обами, такі напади можна попереджати за допомогою сучасних звичайних озброєнь, не вдаючись до використання ядерного арсеналу.

Тим не менше, нова стратегія містить виняток для країн, які не виконують повною мірою вимоги Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. У першу чергу, мова йде про Північну Корею та Іран.

Відмови від права нанесення попереджуючого ядерного удару нова стратегія не передбачає. Роль ядерної зброї як виключно зброї стримування в тексті не закріплена.

Нова ядерна стратегія була оприлюднена напередодні підписання договору про стратегічні наступальні озброєння (СНО) з Росією, яке має відбутися 8 квітня 2010 року в Празі. Договір передбачає скорочення ядерних арсеналів Росії і США до 1550 боєзарядів.

У даний час Вашингтон має в своєму розпорядженні приблизно 2200 ядерних боєголовок наступального призначення, Москва - приблизно 3 тисячі.

12 квітня у Вашингтоні стартує міжнародний саміт з питань ядерної безпеки, на якому будуть присутні представники всіх ядерних держав.

Читайте також:

США відмовилися підписувати договір про роззброєння з РФ у Києві

Росія та США підпишуть договір про роззброєння в Празі 8 квітня

Кремль погодив всі документи для підписання договору з США про озброєння

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: