Обама прийняв лідера Китаю з пошаною, чого колись не зробив Джордж Буш

У США з 4-денним візитом перебуває лідер КНР Ху Цзіньтао. Аналітики називають його візит до США історичним.

Візит Ху Цзіньтао до США_7
AFP
У США перебуває голова КНР Ху Цзіньтао
Американська адміністрація зробила все, щоб голові КНР Ху Цзіньтао були надані всі почесті, якими повинен супроводжуватися його державний візит.

До прибуття Ху Цзіньтао у Білого дому вишикувалася почесна варта. Військовий оркестр зіграв гімни обох країн під акомпанемент салюту з 21 гармати. Увечері 19 січня  відбулась державна вечеря в Білому домі, на яку було запрошено понад 200 гостей, зокрема впливові політики минулого і сьогодення, відомі журналісти, бізнесмени, діячі культури.

Такий прийом став символом поліпшення відносин між США і Китаєм. Для порівняння - в 2006 році тодішній президент Джордж Буш з нагоди прибуття Ху Цзіньтао влаштував тільки ланч, ніяких інших почестей при зустрічі не було.

На вечері Барак Обама і Ху Цзіньтао обмінялися тостами. Американський лідер проголосив тост "за народи КНР і США". "Нехай вони разом розвиваються і процвітають в атмосфері дружби і миру, і нехай вони реалізують свої мрії в майбутньому", - сказав він.

Китайський керівник у відповідь на тост зазначив, що "останнім часом, особливо після того, як Барак Обама прийшов до влади, відносини між США і Китаєм завдяки спільним зусиллям сторін вийшли на новий шлях розвитку".

"Ми покращили співпрацю з найширшого кола питань, підтримуючи тісні контакти у вирішенні основних міжнародних і регіональних питань", - сказав Ху Цзіньтао. Одним з основних завдань для обох країн він назвав "підтримання сталого економічного зростання та реалізацію економічних перетворень".

Деякі аналітики називають візит Дзіньтао до США "історичним" і наголошують на важливості американсько-китайських контактів: останнім часом економічна і військова міць Китаю різко зросла, і вплив країни у світі посилився.

У ході візиту має бути укладено угоду про співробітництво країн у галузі ядерної безпеки, згідно з яким сторони створять у КНР спільний ядерний центр. Про це повідомили американські ЗМІ.

Візит відбувається в період зростання напруженості у відносинах між двома провідними економіками світу. Американський бізнес дуже хвилює обмінний курс юаня.

Серед питань, які затьмарюють американо-китайські відносини, також ситуація з правами людини в Китаї.

Як стверджують європейські ЗМІ, візит Ху Цзіньтао в США свідчить про прагнення китайського уряду утвердитися на світовій сцені в ролі нової наддержави і про готовність США взяти до уваги це прагнення.

Читайте також:

Глава Китаю порадив США відмовитися від "менталітету холодної війни"

Китай пригрозив США погіршенням відносин у разі постачання зброї Тайваню

Китай звинуватив США у втручанні у внутрішні справи країни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: