Обама про теракт 11 вересня: Америка ніколи не воюватиме з ісламом

Вшановуючи жертв найстрашнішого теракту у США Барак Обама зазначив: "як американці - ми ніколи не воювали і не будемо воювати з ісламом. США завжди шануватимуть свої демократичні традиції".

США вшанували жертв теракту 11 вересня_1
AFP
Обама: Америка продовжить боротьбу з "Аль-Каїдою"
Пам'ятаючи про трагедію 11 вересня 2001 року, США залишаться толерантною країною, заявив президент США Барак Обама, виступаючи в суботу у Пентагоні на церемонії вшанування пам'яті жертв найстрашніших терактів в історії країни.

"Ті, хто скоїв цей страшний злочин, можливо, хотіли роздути конфлікт між різними релігіями, але як американці - ми ніколи не воювали і не будемо воювати з ісламом. На нас у той вересневий день напала не релігія, а "Аль-Каїда", купка людей, які перекрутили поняття релігії", - сказав американський лідер.

США завжди шануватимуть свої демократичні традиції, запевнив Обама.

"У тій же мірі, що ми засуджуємо нетерпимість та екстремізм, ми залишимося вірними нашим традиціям - традиціям толерантної і різноманітної країни", - наголосив американський президент.

За його словами, терористи не просто напали на Америку, вони поставили під сумнів саму ідею Америки.

"Вони атакували саму ідею Америки - все, за що ми стоїмо, і що представляємо в світі. І тому вищим проявом поваги до тих, кого ми втратили, нашою головною зброєю в триваючій війні є відданість тому, що ми є, спільній меті, вірності тому, що визначає характер нашої країни. Ми не дозволимо купці вбивць, які позбавили життя безневинних, зруйнувати те, чим ми є ", - заявив Обама.

Він знову наголосив, що спогад про 11 вересня - це спогад не тільки про біль, але і про кращі прояви людської душі, про героїзм і здатність протистояти злу. Америка продовжить боротьбу з "Аль-Каїдою" і її поплічниками, запевнив президент.

"Сьогодні в Афганістані і за його межами ми ведемо масштабну боротьбу з "Аль-Каїдою" та її союзниками. Ми зробимо все необхідне для захисту нашої країни, і ми вшановуємо тих, хто забезпечує нашу безпеку", - сказав Обама.

"Ми міцні духом. У цей день і всі наступні ми залишимося вірними кращому, що є в нас - як єдина нація під Богом, зі свободою і справедливістю по відношенню до кожного", - додав американський лідер.

Дев'ять років тому бойовики-смертники терористичної організації "Аль-Каїда" захопили чотири пасажирські літаки, направивши два з них на символ ділового Нью-Йорка - вежі Всесвітнього торгового центру, а два інших - на Пентагон і, ймовірно, на Білий дім або Капітолій. Всі літаки, крім останнього, досягли цілей.

Четвертий захоплений літак - сумновідомий "рейс 93" - впав в полі недалеко від міста Шанксвілл в штаті Пенсільванія. Пасажири і члени екіпажу захопленого літака, за даними слідства, вчинили опір терористам, запобігши другому теракту у Вашингтоні. Літак розбився в безлюдному місці в Пенсільванії, всі, хто були на борту, загинули.

У терактах 11 вересня загинули 2974 людини, 24 вважаються зниклими безвісти. Загиблими у терактах також числяться 19 терористів.

Читайте також:

У США згадують дев'яту річницю терактів 11 вересня 2001

Влада Нью-Йорка дозволила звести мечеть на місці теракту 11 вересня

Під руїнами веж-близнюків у Нью-Йорку знайшли старовинний корабель

На місці веж-близнюків у Нью-Йорку збудують мечеть

У США поновлюють ідентифікацію жертв терактів 11 вересня

Оприлюднені раніше невідомі фото теракту 11 вересня

Унікальні фото теракту 11 вересня у США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: