Обама продовжив дію надзвичайного стану в США через терористичну загрозу

Дію надзвичайного стану, введеного 11 вересня 2001 року після атаки терористів на Всесвітній торговий центр та Пентагон, подовжено ще на рік.

Президент США Барак Обама продовжив на рік дію надзвичайного стану, введеного в країні після 11 вересня 2001 року.

Відповідне повідомлення було направлене ним 10 вересня в так званий Федеральний реєстр - збірку офіційних документів уряду США. Інакше надзвичайний стан автоматично припинив би свою дію.

Він був введений в країні опісля декількох днів після жахливих терактів, в результаті яких загинули майже 3 тисячі людей. Тодішній голова американської адміністрації Джордж Буш пояснив своє рішення збереженням "прямої загрози нових нападів на Сполучені Штати".

Відповідно до виданої ним прокламації, надзвичайний стан існує в США з 11 вересня, коли терористи, що захопили пасажирські літаки, направили їх на вежі Всесвітнього торгового центру і Пентагон.

З того часу розпорядження щороку подовжувалося.

"Терористична загроза, яка призвела до оголошення надзвичайного стану 14 вересня 2001 року, зберігається, - говориться в посланні Обами Конгресу США, яке було поширено Білим домом. - Тому я порахував необхідним, аби дія надзвичайного стану продовжувалася після 14 вересня 2009 року з врахуванням терористичної загрози".

Введення надзвичайного стану згідно із законом дає президентові деякі додаткові юридичні повноваження, якими він може у будь-який момент скористатися.

Читайте також:

Обама створює "елітну команду" для допитів терористів

Обама погрожує вбити журналіста за відкриття таємниць

Обама підтвердив факт ліквідації лідера Талібан в Пакистані

Обама поїхав у відпустку на острів 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: