Обама продовжив санкції проти Лукашенка та білоруських чиновників

Барак Обама визнав "певний прогрес у демократизації білоруського суспільства", але дії білоруських чиновників вважає досі "небезпечними" для національної безпеки США.

Президент США Барак Обама ще на рік продовжив санкції проти низки білоруських чиновників, зокрема президента Олександра Лукашенка, запроваджені 16 червня 2006 його попередником Джорджем Бушем-молодшим.

"Дії та чинна політика деяких членів уряду Білорусі все ще представляють надзвичайну загрозу національній безпеці США. У зв'язку з цим дія обмежень і санкцій (щодо Білорусі) має продовжитися після 16 червня 2010 року. Згідно з чинним законодавством, я продовжую санкції на один рік" , - відповідний лист у вівторок ввечері Барак Обама надіслав конгресу США.

Глава Білого дому констатував, що певний прогрес у демократизації білоруського суспільства все ж таки є, проте зусилля керівництва країни недостатні для того, щоб зняти санкції.

"Незважаючи на звільнення восени 2008 року політичних ув'язнених, визнаних міжнародним співтовариством, і наші тривалі зусилля, спрямовані на проведення в Білорусі подальших реформ в напрямку демократії, дотримання прав людини і верховенства закону, в цій країні зберігаються серйозні проблеми", - йдеться в листі.

Санкції щодо білоруського президента Олександра Лукашенка, голови КДБ Білорусі, керівників Держтелерадіо і Центрвиборчкому, секретаря Ради безпеки, міністрів внутрішніх справ і юстиції, а також низки інших чиновників і членів їх сімей були запроваджені Джорджем Бушем після того, як президентські вибори в Білорусі багато спостерігачів визнали недемократичними.

Тим, хто потрапляє під дію санкцій, заборонено мати будь-які активи на території США і вести бізнес з американськими партнерами. Указ про "блокування власності та майнових прав" білоруських чиновників продовжується щорічно.

Читайте також:

Лукашенко пробачив США усі образи

Прем'єр-міністр Білорусі відмовився зустрічатися з Путіним

Лукашенко: мене називають диктатором через дружбу з Росією

Лукашенко помилував "американського шпигуна" Зельцера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: