Обама продовжив санкції проти Ірану

Президент США подав до Конгресу лист про продовження дії економічних санкцій проти Ірану.

Президент США Барак Обама продовжив дію економічних санкції проти Ірану. У своєму листі до Конгресу Обама вказав на необхідність цього заходу, зіславшись на те, що "дії і політика уряду Ірану суперечать інтересам США в регіоні".

Згідно з американським законодавством, президент країни зобов'язаний щорік офіційно подовжувати накладені раніше санкції, інакше їх дія автоматично припиниться. Продовжені санкції Обамой були введені в 1995 році адміністрацією президента Біла Клінтона у зв'язку із звинуваченням в адресу Ірану в тому, що ця країна підтримує тероризм, а також веде розробки зброї масового ураження. Вони забороняють американським компаніям сприяти розвитку іранської нафтової промисловості, накладають обмеження на торгівлю й інвестиції до Ірану.

Вперше ж санкції проти Ірану США ввели ще в 1979 році, і з того часу вони регулярно подовжувалися і розширювалися. Нагадаємо, основною причиною санкцій проти Ірану є роботи, що проводяться там по розвитку ядерних технологій.

Міжнародні спостерігачі переконані, що іранська програма по збагаченню урану направлена на створення ядерної зброї, проте офіційний Тегеран заявляє про мирне використання ядерних технологій.

Читайте також:

Розвідка США: Іран не має урану для створення бомби

Президент Ірану: ворожий літак не дозволив нам запустити супутник

Іран випробував ракету дальнього радіусу дії

У президента Ірану жбурнули черевика

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: