Обама програв перший раунд фінансової реформи

Великі компанії найняли лобістів серед сенаторів. Розгляд законопроекту про фінансову реформу заблокували.

Сенатори-республіканці зуміли заблокувати розгляд законопроекту про фінансову реформу в США.

Цей документ, настільки важливий для адміністрації президента Барака Обами, містить в собі ряд пропозицій, здатних, на думку Республіканської партії, лише ускладнити благополучний розвиток американських компаній.

Для старту слухань з приводу законопроекту висловитися "за" на голосуванні в понеділок повинні були 60 з 100 сенаторів, однак підсумок голосування - 57 "за" і 41 "проти". Правда, це далеко не остання спроба проштовхнути проект: голосування по ньому може бути ініційовано мало не кожен день.

Раніше політичні супротивники зуміли домовитися з низки питань, однак за трьома головними пунктами на компроміс ніхто йти не хоче. Найбільш гострі дискусії розгорнулися навколо складних похідних фінансових інструментів, ринок яких, згідно з законопроектом, повинен дуже змінитися.

Зокрема, банки, які є провідними на фінансових ринках, будуть позбавлені можливості користуватися "дисконтними вікном": для отримання доступу до дешевих грошей банкам доведеться продати свої інвестиційні підрозділи. Більш того, закон передбачає більш сувору регуляцію всього ринку похідних фінансових інструментів із забороною здійснювати торги для цілого ряду традиційних учасників.

Ця ініціатива викликала найбільший опір великого американського бізнесу. Одним з основних лобістів тут став мільярдер Уоррен Баффет, умовивши сенатора від штату Небраска Бена Нельсона внести ряд змін до законопроекту. Згодом ці зміни були відкинуті, в результаті чого демократ Нельсон був змушений проголосувати проти реформи.

Потопити законопроект у чинній редакції намагаються багато акул бізнесу. За даними The New York Times, більше 130 американських компаній різних секторів найняли лобістів з метою заблокувати старт реформи. У їх числі, наприклад, компанія Mars, що активно використовує деривативи для хеджування зміни ціни на цукор і шоколад для своєї продукції.

Нарешті, яблуком розбрату стало створення спеціального фонду з активами в розмірі 50 млрд доларів. Передбачається, що ці кошти будуть використані для "м'якого і акуратного" банкрутства великих компаній, чий колапс може дестабілізувати ситуацію на всьому фінансовому ринку. Ряд експертів вважає, що подібний інститут лише заохотить банки нарощувати свої ризиковані операції, адже у випадку проблем їм завжди буде протягнута рука державної допомоги.

Втім, аналітики вважають, що компроміс можливий.

Читайте також:

Рейтинг Обами побив 50-річний рекорд падіння

Американці вважають Обаму антихристом та новим Гітлером

У США лікар відмовився лікувати прихильників Обами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: