Обама просить прийняти Туреччину в ЄС

За прогнозами експертів, стати повноправним членом Євросоюзу Анкара зможе протягом 10-15 років.

Президент США Барак Обама підтримав вступ Туреччини до Євросоюзу в якості повноправного члена.

"Входження Туреччини до ЄС розширить і зміцнить Євросоюз", - сказав Обама в Анкарі, виступаючи в турецькому парламенті.

Тим часом, президент Франції Ніколя Саркозі знову висловився проти членства Туреччини в ЄС. "Я працюю в тісному контакті з президентом Обамою, - заявив він в інтерв'ю французькому радіо. - Але в тому, що стосується Євросоюзу, ухвалювати рішення повинні країни-члени ЄС. Я завжди був проти вступу Туреччини і залишаюся на такій позиції. Думаю, що можу сказати, що переважна більшість країн ЄС підтримує таку позицію Франції. Туреччина - це дуже велика країна, союзник Євросоюзу і США. Вона повинна залишатися привілейованим партнером. Моя позиція в цьому питанні не змінилася".

Переговори про вступ Туреччини в ЄС були розпочаті в 2005 році. За прогнозами експертів, стати повноправним членом Євросоюзу Анкара зможе протягом 10-15 років.

ЄС неодноразово вимагав від Туреччини прискорення демократичних реформ, передбачених переговорним процесом, погрожуючи заморожуванням переговорів по так званому інтеграційному досьє. В Анкарі у відповідь заявляли про підтримку інтеграції до Євросоюзу і намір активно проводити реформи.

Читайте також:

Обама підтримав Туреччину в боротьбі з курдами

Обаму в Туреччині зустріли пікетами

В Туреччині готували замах на Обаму

Обама: США не відмовляється від ПРО у Європі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: