Обама просить у Британії 4 тисячі солдат на боротьбу з талібами

Новообраний президент США хоче, щоб Британія допомогла Вашингтону у запланованій операції проти руху "Талібан".

Президент США Барак Обама звернувся до уряду Великобританії з проханням відправити до Афганістану додаткові 4 тисячі британських військовослужбовців, повідомляє британська газета Sunday Times.

Цей факт виданню підтвердив депутат британського парламенту від Консервативної партії Патрік Мерсер, який очолює підкомітет палати общин по боротьбі з тероризмом. Але офіційно ця інформація ще не оголошена.

За припущенням Sunday Times, нова адміністрація США таким чином має намір також переконатися в готовності уряду Гордона Брауна реальними справами підтримувати ті "особливі стосунки" між Сполученими Штатами і Великобританією, про яких немало говорилося останніми роками в столицях двох країн.

Для Брауна, як вважає видання, цей запит представляє серйозну проблему, оскільки він хотів би розвіяти створений його попередником Тоні Блером образ Великобританії як беззаперечного виконавця рішень США.
 
До того ж, у британського прем'єра можуть виникнути чисто практичні труднощі з виконанням вказаного прохання Вашингтона, оскільки, за даними міністерства оборони країни, Великобританія на даний момент в змозі надати додатково лише 1 тис. 700 солдатів і офіцерів з бойових частин.

Як зазначив Мерсер, Міністерство оборони вже вирішило, що воно може направити до Афганістану додатково не більш бойової групи, яка налічує близько 600 військовослужбовців сухопутних військ плюс допоміжні підрозділи.

Читайте також:

ХАМАС незадоволений Обамою
Обама відміняє укази Буша
Глава Пентагону хоче витратити на війну в Іраку і Афганістані 136 млрд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: