Обама: Росія завжди параноїдально ставилася до ПРО

Президент США сподівається, що Росія перестане нервово ставитися до ПРО. Скасування програми в Європі жодним чином не пов'язане з позицією РФ.

Президент США Барак Обама, коментуючи рішення по системі ПРО в Європі, заявив, що в Росії завжди параноїдально відносилися до цього питання, але тепер, як він сподівається, параноя стихне.

Крім того, Обама підкреслив, що зміна планів з розгортання системи ПРО в Європі жодним чином не пов'язано з позицією Росії, яка вважає її загрозою своїй національній безпеці.

Обама знов відзначив, що, на його думку, розміщення елементів американської системи протиракетної оборони в Європі не представляє загрози Росії. За його словами, в його плани не входило проводити переговори з росіянами із цього приводу. В той же час Обама сказав, що позитивним моментом може бути бажання Росії ефективніше співробітничати з США щодо запобігання іранській ракетній загрозі та рішенню іранського ядерного питання.

Про вирішення США відкласти розгортання наземних комплексів в Європі до 2015 року було офіційно оголошено 17 вересня. У Вашингтоні пояснили цей крок зміною в оцінці іранської загрози. До 2015 року чергування в рамках ПРО нестимуть кораблі з балістичними ракетами морського базування. Проте, створення наземних об'єктів все ж буде повністю завершено до 2020 року.

США збиралися розмістити в Польщі десять ракет-перехоплювачів, а в Чехії - радар. Ці плани різко критикувалися політичним і військовим керівництвом Росії. У відповідь в Москві обіцяли розмістити в області Калінінграда ракетні комплекси "Іскандер" і бомбардувальники Ту-22, здатних нести ядерну зброю.

У зв'язку з тим, що США відклали розміщення наземних елементів ПРО, що викликали російську критику, в Міноборони РФ підтвердили, що утриматися від вживання перерахованих у відповідь заходів.

Обама 20 вересня дав різні інтерв'ю одразу п'яти американським телеканалам, які транслювали їх одночасно. В основному президент США відповідав на питання, що стосуються внутрішньоамериканських проблем, таких як питання оподаткування і реформа охорони здоров'я.

Читайте також:

Обама взяв у руки зброю джедаїв

Обама: ми змінили систему ПРО, щоб вона відповідала інтересам Росії

Обама підтвердив наміри США заморозити розміщення ПРО в Чехії

Генсек НАТО запропонував Росії об'єднати досвід із ПРО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: