Обама роздивлявся Північну Корею крізь бінокль і куленепробивне скло

Дата публікації
Перегляди
2135
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Обама роздивлявся Північну Корею крізь бінокль і куленепробивне скло

Обама подивився на КНДР з американської бази у Південній Кореї / Фото: АР

США та Південна Корея стурбовані планами КНДР випробувати нові типи ядерних ракет.

Президент США Барак Обама попередив Північну Корею, що вона "нічого не досягне погрозами і провокаціями". Це попередження було озвучене на фоні підготовки Пхеньяна до запуску ракети далекої дії, яка, як твердить КНДР, має вивести на орбіту супутник.

Пан Обама зробив свою заяву після переговорів у Сеулі з президентом Південної Кореї Лі Мен Баком напередодні всесвітнього саміту з проблем ядерної безпеки.

Лідери двох країн заявили, що Північна Корея ризикує стикнутися з подальшими санкціями й ізоляцією, якщо не скасує свої плани із запуску ракети.

У неділю офіційні особи Південної Кореї заявили, що Північна Корея вже доправила основну частину ракети до стартового майданчика на північному сході країни.

Цей запуск суперечить умовам домовленості, яку було досягнуто з КНДР минулого місяця, і яка передбачає надання КНДР продовольчої допомоги в обмін на часткове замороження Пхеньяном своєї ядерної активності та балістичних випробувань.

Раніше в неділю президент Обама відвідав демілітаризовану зону (ДМЗ), яка розділяє Північну і Південну Кореї. Цей візит відбувся на фоні посилення напруги через плани КНДР запустити на орбіту космічний супутник.

На військовому гелікоптері президентові США показали з повітря межу зони на 38-й паралелі, де пролягає один із найбільш укріплених кордонів у світі.

Обама сказав американським військам, що вони перебувають "на кордоні свободи". Президент США також провів близько 10 хвилин на спостережному пункті, дивлячись у бінокль в напрямку Північної Кореї крізь куленепробивне скло.

Демілітаризована зона, шириною в 4 км, розділила Корейський півострів після закінчення Корейської війни 1953 року. Вона вважається одним із найбільш укріплених кордонів у світі.

У понеділок президент США відвідає саміт з ядерної безпеки у Сеулі. Дводенну конференцію у Південній Кореї загалом відвідають лідери понад 50-и країн.

Основним акцентом конференції стануть шляхи запобігання тому, аби злочинні та бойові групи не заволодіти ядерною зброєю. Питання про ядерну програму Пхеньяна в офіційній програмі заходу немає, а Північна Корея не бере у ньому участь.

Однак представники США чітко дали зрозуміти, що Обама обговорюватиме питання і щодо КНДР, і щодо Ірану на двосторонніх зустрічах з президентами Китаю та Росії.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2135
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація