Обама розповів про наближення катастрофи

Американський президент на кліматичному саміті закликав всі держави світу об'єднатися у боротьбі з катастрофічним глобальним потеплінням.

Президент США Барак Обама закликав усі країни разом боротися із глобальним потеплінням.

З такою заявою він виступив на кліматичному саміті у Нью-Йорку.

Обама застеріг від природної катастрофи, яка насувається. Він  наголосив, що за неспроможність світової спільноти у боротьбі зі змінами клімату розплачуватимуться майбутні покоління. Повені, посухи та конфлікти є наслідками невпинного зростання температури на планеті, підкреслив американський президент.

Близько 100 глав держав та урядів, що брали участь у конференції, не давали нових обіцянок стосовно скорочень шкідливих викидів в атмосферу. Президент Китаю Ху Дзіньтао оголосив про низку заходів китайського уряду проти глобального потепління. Викиди СО2 в Китаї мають бути суттєво зменшені до 2020 року. Саме Китай, поряд зі Сполученими Штатами, є країною з найбільшими викидами парникових газів.

"Бідні країни потребують допомоги багатих у боротьбі з глобальним потеплінням" -, додав Барак Обама у своєму виступі. Водночас він не став давати конкретних фінансових гарантій.

В той же час, генеральний секретар ООН Пан Гі Мун у своєму виступі зажадав від спільноти серйозно поставитися до проблеми клімату. "Настав час діяти", - сказав він. Глобальне потепління, за його словами, - це найголовніший геополітичний та економічний виклик сучасності.

Якщо країни не погодять між собою нову кліматичну угоду, справдяться найгірші сценарії, попередив слідом за Обамою Пан Гі Мун. Напередодні генсек ООН об’їхав Північний полюс, щоб на власні очі переконатися у реальності глобального потепління. Зміни клімату загрожують економікам, ринкам та ставлять під сумнів успіхи в розвитку. Вони вдарять по забезпеченню харчами і водою, призводять до конфліктів та міграції, можуть дестабілізувати суспільства та скидати уряди.

42 маленькі острівні держави вимагають утримати збільшення середньої температури в межах 1,5 відсотка за Цельсієм. Інакше багато островів у Карибському морі та Тихому океані опиняться під загрозою затоплення, йдеться в зверненні.

Конференція за участі великої кількості державних лідерів повинна дати поштовх міжнародним переговорам у сфері збереження клімату. У грудні у Копенгагені країни світу сподіваються укласти новий кліматичний договір, який прийде на зміну Кіотському протоколу, дія якого спливає 2012 року.

Читайте також:

У Нью-Йорку відкрилася 64-та сесія Генасамблеї ООН

Кліматологи пророкують планеті глобальне похолодання

Штучні дерева допоможуть в боротьбі з глобальним потеплінням

Складено прогноз світової погоди на найближчі сто років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: