Обама розсекретив "терористичні" документи Буша

Президент США розсекретив низку документів свого попередника, які розповідають про антитерористичні заходи ЦРУ та президентської адміністрації.

Барак Обама розсекретив низку документів по боротьбі з тероризмом, що відносяться до роботи адміністрації Джорджа Буша.

Зокрема, стало відомо, що фахівці міністерства юстиції переконували главу держави, що заради боротьби з терористами він може нехтувати правами громадян, а ЦРУ знищило майже сто відеокасет із записами допитів підозрюваних в тероризмі.

Про те, що частина конституційних прав може не враховуватися під час "війни з терором", зазначається в дев'яти юридичних висновках що з'явилися незабаром після 11 вересня 2001 року і опублікованих міністерством юстиції в понеділок.

Через два тижні після появи даних висновків юристи уряду обговорювали можливість прослухувати телефони громадян без санкції суду. Окремі фахівці міністерства юстиції визнавали право президента обмежити свободу слова і преси, відмінити заборону на несанкціоновані обшуки. Конкретно про прослухування телефонів, проте, не говорилося. Дані висновки, ймовірно, слугували основою для цілої низки спірних кроків в рамках "війни з терором": наприклад, для відкриття табору в Гуантанамо. Варто відзначити, проте, що адміністрація минулого президента не скористалася деякими порадами міністерства.

Готовність Барака Обами опублікувати їх знову показала, що він ставить під питання найбільш спірні вирішення свого попередника.

За декілька годин до публікації документів із засудженням політики Буша виступив генеральний прокурор США Ерік Холдер. Він відзначив, що готовність поступитися цивільними свободами заради боротьби з терором "насправді приносить більше шкоди, ніж користі". Холдер виступив і проти того, "втоплення" - тортур, які застосовувалися раніше до ув'язнених в Гуантанамо. Він пообіцяв, що тепер Міністерство юстиції не дозволить використовувати тортури, оскільки вони суперечать суті американської судової системи і американським цінностям.

Також в понеділок адміністрація Обами розкрила інформацію про те, що ЦРУ знищили 92 відеокасети, що зберегла допити підозрюваних в тероризмі. Це значно більше, ніж повідомлялося раніше. Критики Буша вважають, що спецслужби могли знищити докази тортур, що застосовувалися до затриманих. Нова адміністрація пообіцяла передати федеральному суду документи, пов'язані із знищенням записів.

Нагадаємо, що Барак Обама активно виступає за зміну антитерористичної тактики. Одразу після вступу до посади він підписав указ про закриття в'язниці в Гуантанамо і розпорядився передати справи підозрюваних в тероризмі до цивільних судів. З моменту появи в'язниці в 2002 році через неї пройшли більше 800 ув'язнених. Зараз там знаходиться більше 200 людей.

Читайте також:

Обама отримав конверт з кров'ю ВІЛ-інфікованого

Обама хоче вивести війська США з Іраку в 2010 році

Обама представив "чесний бюджет" у 3,6 трильйона доларів

Останній британський в'язень Гуантанамо повертається додому

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: