Обама схвалив будівництво мечеті на місці терактів 9/11

Барак Обама підтримав ідею будівництва ісламського культурного центру з мечеттю поруч з місцем терактів 11 вересня 2001 року.

Президент США Барак Обама підтримав будівництво ісламського культурного центру з мечеттю поруч з місцем терактів 11 вересня 2001 року. "Як громадянин і як президент, я вважаю, що мусульмани мають таке ж право сповідувати свою релігію, як і будь-який інший житель цієї країни", - заявив глава держави.

На думку Обами, це право включає в себе можливість будівництва мечеті і культурного центру на приватній території на Манхеттені відповідно до місцевих законів. Президент також підкреслив, що в Америці прихильність свободі віросповідання повинна бути непохитною.

Глава держави закликав громадян не забувати, з ким і за що боряться США. Барак Обама зазначив, що терористична мережа "Аль-Каїда" не має ніякого відношення до ісламу. "Це грубе спотворення ісламу", - підкреслив він. Також президент додав, що бойовики «Аль-Каїди» вбили більше мусульман, ніж людей, які сповідують іншу релігію.

Американський президент вперше висловив свою думку з приводу будівництва ісламського культурного центру поруч з місцем терактів 11 вересня 2001 року. Цей проект вже викликав протест з боку жителів Нью-Йорка, які вважають, що вигляд мечеті буде травмувати родичів і близьких загиблих.

Ініціатором будівництва ісламського культурного центру в Нью-Йорку є імам Фейзал Абдул Рауф. Йому належить висотна будівля поруч з Ground Zero, де знаходилися вежі Всесвітнього торгового центру. Імаму вже вдалося отримати дозвіл на будівництво від міської Комісії з контролю, використання й охорони пам'ятників історії і культури.

Прихильники проекту, серед яких і мер Нью-Йорка Майкл Блумберг, вважають, що ісламський культурний центр стане символом неприйняття мусульманами тероризму. При цьому губернатор штату Нью-Йорк Девід Петерсон, який заявив, що не є супротивником будівництва, все ж таки запропонував підшукати нове місце для мечеті.

Читайте також:

Влада Нью-Йорка дозволила звести мечеть на місці теракту 11 вересня

Під руїнами веж-близнюків у Нью-Йорку знайшли старовинний корабель

На місці теракту 11 вересня в Нью-Йорку знайшли останки 72 жертв

ВідеоОбама схвалив будівництво мечеті на місці терактів 9/11

Залиште свій коментар