Обама: США формуватимуть новий міжнародний порядок

У новій доктрині національної безпеки США відмовляться від стратегії "американського інтернаціоналізму".

Президент США Барак Обама розповів про нову доктрину національної безпеки країни.

За словами Обами, США відійде від стратегії "американського інтернаціоналізму" і зосередиться на формуванні нового міжнародного порядку, заснованого на дипломатичних зобов'язання.

Виступаючи перед випускниками Військової академії у Вест-Пойнт Обама заявив, що в новій стратегії буде зроблено акцент на просуванні демократичних цінностей у світі.

Він наголосив, що США не можуть діяти на світовій арені самостійно і мають застосовувати багатосторонній підхід у зовнішній політиці: зміцнювати існуючі альянси і шукати нових партнерів.

На думку аналітиків, стратегія дистанціює уряд Обами від політики його попередника Джорджа Буша, який ставив на перше місце саме американські інтереси, проголосивши "безперечно американський інтернаціоналізм".

За законом, кожен американський президент має представити власну стратегію національної безпеки. Попередня, опублікована в 2002 році, передбачала право починати попереджувальні військові дії проти тих країн і терористичних організацій, які загрожували інтересам США.

Повністю стратегія національної безпеки від Обами, як планується, буде оприлюднена в протягом тижня.

Нагадаємо, в лютому нову військову доктрину затвердила Росія. Документ надає РФ право застосувати ядерну зброю як "превентивний захід", а також у відповідь на застосування проти Росії або її союзників будь-якої зброї масового ураження. Крім того, доктрина уперше передбачає право Росії використовувати свої збройні сили за межами країни з метою захисту інтересів своїх громадян, а також для підтримки міжнародного миру і безпеки.

Читайте також:

США та Росія оголосили про "справжнє" завершення холодної війни

"Рада мудреців" НАТО представила нову стратегію Альянсу

Обама підготував нову ядерну стратегію США

Пентагон: Європа стала "серйозною проблемою" для НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: