Обама: США не нав'язуватиме свої цінності іншим країнам

Обама заявив, що, закликаючи до дотримання загальнолюдських цінностей, США мають в першу чергу самі бути зразком такого дотримання.

Американський президент Барак Обама вважає, що США не можуть нав'язувати свої цінності іншим країнам.

Разом із тим, в інтерв'ю ВВС він підкреслив, що "демократія, верховенство закону, свобода слова" є не західними, а "універсальними загальнолюдськими цінностями".

За його словами, у деяких країнах Близького Сходу питання про права людини стоїть досить гостро, проте є "універсальні принципи, які вони (ці країни) можуть прийняти як частину своєї національної ідентичності".

"Я бачу небезпеку у тому випадку, коли уряд Сполучених Штатів або будь-якої іншої країни вважає, що можна просто узяти і нав'язати свої цінності іншій країні, з абсолютно відмінною історією та культурою", - додав президент.

Обама заявив, що, закликаючи до дотримання загальнолюдських цінностей, США мають в першу чергу самі бути зразком такого дотримання.

"От чому, на мій погляд, рішення про закриття (в'язниці в) Гуантанамо було таким важким, але таким важливим", - сказав він.

"Ми хочемо показати світу, що дотримання цих цінностей важливе навіть тоді, коли це складно - можливо, саме тоді, коли це складніше за все, а не лише тоді, коли це легко", - пояснив він.

У США до цих пір не вщухають спори про те, чи потрібно закрити в'язницю в Гуантанамо і як це може позначитись на безпеці Сполучених Штатів.

Читайте також:

Обама виконав передвиборну обіцянку зводити дружину в театр

Американська газета закликала вбити Обаму

Обама назвав найкращими президентами США себе й Рузвельта

"Жартівник" Обама розповів анекдот про Клінтон та свинячий грип

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: