Обама: США не відмовляється від ПРО у Європі

Сполучені штати продовжуватимуть розгортати ПРО і боротися з розповсюдженням ядерної зброї.

Президент США Барак Обама підтвердив намір продовжити реалізацію американського плану системи ПРО в центральній Європі, відзначивши, що загроза з боку Ірану залишається реальною. Про це він розповів, виступаючи перед початком саміту з лідерами ЄС в Празі.

Представник МЗС Чехії Зузана Оплеталова повідомила, що заява Обами "підтверджує те, що ми говорили весь час і те, що було підтверджене на саміті НАТО - що система ПРО необхідна, або стане необхідною рано чи пізно".

Основною темою виступу Обами стало розповсюдження ядерної зброї. За його словами, США готові і мають намір узяти на себе роль лідера в боротьбі проти розповсюдження ядерної зброї.

"Я не настільки наївний, щоб думати, що ця мета буде досягнута швидко. Можливо, цього не трапиться навіть, поки я живий", - сказав президент США, проте відзначив, що бездіяльність все одно залишається гіршим варіантом.

Обама визнав, що деякі люди упевнені, ніби розповсюдження ядерної зброї не можна зупинити. "Такий фаталізм смертельно небезпечний", - заявив президент США.

Виступ Обами відбувся через годину після того, як, не дивлячись на засудження світової громадськості, Північна Корея запустила ракету. Обама знов засудив запуск ракети Пхеньяном, назвавши його дії провокаційними і ще більше ізолюючими КНДР від інших країн.

Читайте також:

Обама закликає ООН відреагувати на "небезпечну ракету" КНДР

Обамі сподобалася перша зустріч з Мєдвєдєвим

Ющенко запевнив, що Україна не розміщатиме у себе чужих ядерних баз

Обама підготував список питань до Мєдвєдєва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: