Обама створює "елітну команду" для допитів терористів

У США створюють "групу з допитів особливо цінних ув'язнених", яка базуватиметься у ФБР та обіцяє не катувати підозрюваних.

Президент США Барак Обама схвалив створення "елітної команди" слідчих, які займатимуться допитами підозрюваних у тероризмі.

За даними американської преси, це рішення ухвалене в рамках загальних зусиль США з перегляду контртерористичної політики. До нової групи слідчих увійдуть представники різних відомств, а стежити за її роботою буде Рада з національної безпеки.

"Група з допитів особливо цінних ув'язнених", яка базуватиметься у ФБР, має стати живим прикладом відмови від методів допиту терористів, які застосовувалися в роки президентства Джорджа Буша, пише Los Angeles Times.

Як відомо, стара практика контртерористичної діяльності є постійним об'єктом критики з боку лібералів, які прирівнюють методи роботи слідчих ЦРУ до тортур. Наприклад, слідчі залякували ув'язнених псевдо-розстрілами (особливо поширені такі "жарти" були в Гуантанамо) та використовували на допитах метод "занурення у воду". Днями також з'ясувалося, зокрема, що на допитах слідчі ЦРУ залякували підозрюваних за допомогою пістолета і електродриля.

Створення особливої команди слідчих було рекомендоване Білому дому робочою групою, що займалася переглядом практики допитів терористів. Паралельно веде роботу інша робоча група, яка має розробити план щодо закриття в'язниці для терористів в Гуантанамо: Обама розпорядився закрити цей об'єкт, що викликає велику незадоволеність правозахисників, але подальша доля в'язнів Гуантанамо поки не визначена.

Читайте також:

Слідчі ЦРУ влаштовували терористам "жартівливі" страти

В'язень розробив відеогру про втечу з Гуантанамо

Відмінивши тортури, Обама сприяє терористам

Американські військові травили собаками афганських ув'язнених

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: