Обама сумнівається в результатах афганської стратегії

Обама розказав, що прийняти рішення відправити поповнення в Афганістан, йому допомогла інтуїція.

США можуть почати скорочення військового контингенту в Афганістані на тлі поступової стабілізації ситуації в регіоні, з такою заявою виступив президент США Барак Обама в інтерв'ю телеканалу ABC News.

Однак, за словами глави Білого дому, на сьогоднішній день немає твердої впевненості в тому, що вироблена стратегія щодо Афганістану буде повністю реалізована на практиці. На думку Обами, США досі стикаються з певними труднощами в питанні політичного устрою Афганістану.

Також серйозні побоювання викликають проблеми боротьби з тероризмом в регіоні. Крім того, президент США заявив, що якщо військовий контингент в розмірі 30 тис. осіб, що направляється в Афганістан, не буде сприяти поліпшенню ситуації в країні, то додаткові рішення будуть прийматися виходячи з ситуації в регіоні.

За словами Обами, рішення про відправку 30 тис. військовослужбовців до Афганістану, прийняте ним в кінці жовтня 2009р., було прийнято не тільки в результаті аналітичних розрахунків президента, воно також було підказане інтуїцією. "Ви втрачаєте сон, думаєте про сім'ї військовослужбовців, думаєте над історією", - зауважив Обама. За його словами, загиблі в Афганістані військовослужбовці нагадують йому про самопожертву, до якого готові військові, а також про ті зобов'язання, які покладені на президента США.

Нагадаємо, раніше президент Сполучених Штатів заявляв, що через рік Вашингтон "почне виводити свої війська з Афганістану і передасть відповідальність за забезпечення правопорядку в країні афганським силам безпеки. Липень 2011 стане поворотним пунктом у афганській політиці США", - підкреслив Обама.

Однак у будь-якому випадку, сказав він, війська США сприятимуть в підготовці афганських сил безпеки в плані захисту населених пунктів і для підриву боєздатності формувань талібів.

США ввели війська до Афганістану 7 жовтня 2001 у відповідь на теракти в Нью-Йорку 11 вересня. З того часу витрати бюджету США на війну в Афганістані оцінюються на суму 300 млрд. доларів.

Зараз у складі міжнародного контингенту військ НАТО в Афганістані перебувають 68 тис. американських військових. Всього чисельність угруповання налічує 100 тис. військових.

Читайте також:

Обама оприлюднив нову стратегію США в Афганістані

Таліби пообіцяли Обамі "безліч нових трун"

НАТО відправляє до Афганістану ще сім тисяч військових

Генсек НАТО запропонував Москві відправити росіян в Афганістан

ВідеоОбама сумнівається в результатах афганської стратегії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: