Обама в День пам'яті жертв геноциду вірмен не вимовив слово "геноцид"

Обіцянку визнати факт геноциду вірмен Обама давав під час передвиборної кампанії, однак поки її не виконав.

Президент США Барак Обама у заяві, присвяченій Дню пам'яті жертв геноциду вірмен в Османській Туреччині, знову не вимовив слова "геноцид" і знову закликав Туреччину і Вірменію до продовження зусиль по налагодженню відносин.

Обіцянку визнати факт геноциду вірмен Обама давав під час передвиборної кампанії, однак поки її не виконав.

День пам'яті жертв геноциду вірмен в неділю відзначать у Вірменії, Нагорному Карабасі та вірменській діаспорі за кордоном.

"Я неодноразово ділився своїми поглядами на те, що відбулося в 1915 році, і мій погляд на історію не змінився. Повне, чесне і справедливе визнання фактів відповідає інтересам усіх нас", - сказав у своїй заяві Обама.

"Я підтримую мужні кроки вірмен і турків щодо посилення діалогу, в якому визнаються факти їхньої спільної історії", - підкреслив американський лідер.

Як і в попередніх заявах, Обама відзначив внесок вірмен різні сфери життя в США і підкреслив, що події 1915 року повинні застерігати про небезпеку повторення подібних трагедій в майбутньому.

У кінці XIX - початку XX століть вірмени зазнали регулярних гонінь і переслідувань з боку Османської Туреччини. Зокрема, в 1915 році було знищено понад 1,5 мільйона представників цього народу.

Факт геноциду вірменського народу визнаний багатьма державами. Першим це в 1965 році зробив Уругвай, згодом Росія, Франція, Італія, Німеччина, Голландія, Бельгія, Польща, Литва, Словаччина, Швеція, Швейцарія, Греція, Кіпр, Ліван, Канада, Венесуела, Аргентина, 42 штату США. Геноцид вірмен визнали також Ватикан, Європейський парламент та Всесвітня рада церков.

Туреччина традиційно відкидає звинувачення в масовому винищуванні вірмен у роки Першої світової війни і вкрай болісно реагує на критику з боку Заходу щодо питання вірменського геноциду.

Читайте також:

Американський вчений знайшов докази геноциду українців

Шведський парламент визнав факт геноциду вірмен

Вірменія призупинила зближення з Туреччиною

Комітет Палати представників США визнав геноцид вірмен

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: