Обама віддасть Нобелівську премію на благодійність

Хто саме отримає гроші від президента США, Барак Обама ще не вирішив.

Президент США Барак Обама, який отримав Нобелівську премію миру віддасть її грошову винагороду на благодійність. Як передає прес-секретар Білого дому Роберт Гіббс, премію розділять між кількома гуманітарними організаціями. Хто саме отримає гроші від президента США, Барак Обама ще не вирішив.

Нобелівська премія миру 2009 року була присуджена Бараку Обамі "за величезні зусилля по зміцненню міжнародної дипломатії і співпраці між народами". Грошова частина премії складає приблизно 980 тисяч євро.

Барак Обама - 44-й президент США (вступив на посаду в січні 2009 року) і перший афроамериканець на цій посаді. Очоливши Сполучені Штати, він пообіцяв відмовитися від колишньої односторонньої зовнішньої політики і висловив готовність піклуватися про інтереси не тільки США, але і всіх країн світу. Він, крім того, заявив, що готовий до переговорів з такими країнами як Іран, з яким США вже тридцять років не підтримують дипломатичні відносини. Одним з найважливіших пунктів його передвиборної програми було завершення військової кампанії в Іраку і виведення звідти американських військ.

Обама став четвертим американським президентом, удостоєним найпрестижнішої гуманітарної нагороди світу, після Теодора Рузвельта, Вудро Вільсона і Джиммі Картера.

Представники Нобелівського комітету, всупереч традиції, не стали телефонувати президентові США Бараку Обамі за годину до офіційного оголошення про присудження йому премії миру. Про нагороду Обама дізнався від свого прес-секретаря Роберта Гіббса, який подзвонив йому о шостій ранку за місцевим часом (і все-таки розбудив). За словами Гіббса, Обама був збентежений, дізнавшись, що йому присуджена Нобелівська премія. Президент США заявив, що візьме премію авансом, як "стимул для подальших дій".

Читайте також:

Обама пообіцяв не пропустити своє нагородження в Осло

Обама збентежений отриманням Нобеля

Нобелівську премію миру отримав Барак Обама

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: