Обама відмовився зустрічатися з Далай-ламою

Президент був змушений відмовитися від зустрічі з духовним лідером Тибету, щоб не псувати стосунків з найбільшим кредитором США - Китаєм.

Американський президент Барак Обама відмовився від офіційної зустрічі з духовним лідером Тибету Далай-ламою, який відвідає США в жовтні.

Про це повідомляє видання The Weekly Standard з посиланням на свої джерела в Білому домі.

Починаючи з 1991 року всі попередні президенти США офіційно зустрічалися з Далай-ламою, не дивлячись на протести Пекіна, що звинувачував Білий дім в підтримці сепаратистів "Тибету".

На думку редакції видання, Обама був вимушений відмовитися від зустрічі з лідером Тибету, оскільки в листопаді 2009 року президент відвідає з офіційним візитом КНР. Зустріч з лідером "бунтівного" Тибету напередодні китайського турне, як затверджує The Weekly Standard, викликала б украй негативну реакцію китайської сторони.

На даний час уряд Китаю є найбільшим в світі кредитором США. Напередодні візиту до КНР Обама вирішив не псувати стосунки з Пекіном саме з фінансових міркувань.

Тим часом Вашингтон спробував дипломатично "пом'якшити" відмову від зустрічі зі стороною Тибету. Американська делегація на чолі з радником Обами з міжнародних питань Валері Джаррет 14 вересня відвідала індійське місто Дхарамшала, де знаходиться резиденція Далай-лами.

Далай-ламі були передані від Обами "слова особистої глибокої пошани і підтримки". Що стосується офіційної зустрічі президента США і лідера Тибету, то ця зустріч, як відзначають джерела в Держдепартаменті, якщо і відбудеться, то не раніше 2010 року. Раніше Обама і Далай-лама вже зустрічалися в 2005 році, коли майбутній президент США ще був сенатором.

Нагадаємо, після придушення антикитайського повстання в Тибеті в 1959 році Далай-лама залишив Китай і очолив уряд Тибету у вигнанні, який знаходиться в Індії. Влада КНР вважає духовного лідера Тибету і лауреата Нобелівської премії миру "лідером сепаратистів".

Читайте також:

Барак Обама назвав репера Каньє Уеста "недоумком"

Обама продовжив дію надзвичайного стану в США через терористичну загрозу

Обама створює "елітну команду" для допитів терористів

Обама погрожує вбити журналіста за відкриття таємниць

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: