Обама виключив КНДР зі списку країн-спонсорів тероризму

КНДР не відповідає критеріям, згідно з якими її знову можна кваліфікувати як країну-спонсора тероризму.

Президент США Барак Обама вважає, що КНДР "не відповідає критеріям, що дозволяє кваліфікувати її як країну-спонсора тероризму".

Про це глава держави повідомив керівництву американського Конгресу. "Згідно із законом, я надсилаю секретну доповідь, підготовлену моєю адміністрацією. У ній зібрано інформацію про проведені нами в період з 28 червня 2008 року по 16 листопада 2009 перевірки діяльності КНДР", - йдеться в листі Обами.

За словами президента, з цього документа "випливає висновок про те, що КНДР не відповідає критеріям, згідно з якими її знову можна кваліфікувати як країну-спонсора тероризму".

Нагадаємо, в жовтні 2008 року Сполучені Штати виключили Північну Корею із списку країн, що підтримують тероризм. Проте після проведення ядерних випробувань у травні 2009 року низка американських сенаторів-республіканців звернулися до Білого дому з проханням внести КНДР назад до списку терористичних держав, що передбачає нові санкції.

Реагуючи на послання республіканців, офіційний представник Держдепу США Філіп Кроулі заявив, що "запуск ракет і різкі заяви нерозумні і безрезультатні, однак вони не підпадають під правове визначення тероризму".

Читайте також:

США збільшать витрати на ядерне озброєння

КНДР знову обстріляла Південну Корею

КНДР обстріляла морський кордон з Південною Кореєю

Дипломат із КНДР попросив політичного притулку у Південній Кореї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: