Обама виправить помилки Буша у відносинах з Росією

Команда Барака Обами перегляне можливість розміщення системи ПРО у Польщі та Чехії, аби не псувати відносини з РФ.

Адміністрація Барака Обами врахує помилки, котрих припустилася команда Джорджа Буша та покращить відносини Росії та США.

Про це заявив головний експерт Центра стратегічних та міжнародних досліджень та Інституту Брукінгса, колишній посол США в Україні – Стівен Пайфер.

Пайфер вважає, що в погіршенні російсько-американських відносин за останні шість років винні і Москва, і Вашингтон.

Разом з тим експерт визнав, що за правління Буша російська політика взагалі не була інтегрована у зовнішню політику США, що призвело до помилок щодо політики безпеки в Європі.

Зараз вже є підстави говорити, що адміністрація Обами дуже настирно намагатиметься змінити існуючі відносини та врахує питання, що викликають занепокоєння Росії, особливо щодо ядерної безпеки та скорочення стратегічних озброєнь.

Команда Буша серйозно налаштувалася розгорнути системи ПРО в Європі, адміністрація Обами змінює цю позицію.

"Ми заявляємо, що якщо Іран зупинить свою ядерну програму, програму створення ракет, ця система ПРО можливо не знадобиться взагалі", - сказав Пайфер.

З іншого боку, адміністрація Обами сподівається переконати російську дипломатію більш активно працювати з Іраном, аби звести нанівець ядерну загрозу, що несе мусульманська республіка.

Розрахунки Вашингтона показали, що Москва має більший вплив на Тегеран, аніж Вашингтон, тому є надія, якщо дипломатія Росії активізується та Іран переконають відмовитись від ядерної програми, від програми створення ракет, "тоді все буде нормально", - зазначив Пайфер.

Занепокоєність США викликана тим, що Іран хоче володіти стратегічними ракетами з ядерними, а не звичайними боєголовками. Якщо Тегеран не відмовиться від цієї мети, "адміністрація Обами піде на розбудову системи ПРО, якої б ціни це не коштувало", - заявив експерт.

Нагадаємо, за президентства Буша США планували до 2013 року розмістити десять ракет у Польщі, а також радар в Чехії, аби захиститися від можливої ракетної загрози з боку Ірану.

Росія непокоїться, що ці системи будуть загрожувати її безпеці, та у відповідь готова розмістити у Калінінградській області ракетні комплекси "Іскандер".

Читайте також:

США замінять ООН на НАТО

Посол США: Обама підтримує Україну більше, ніж Буш

Відмінивши тортури, Обама сприяє терористам

Горбачов закликав США почати "перебудову"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: