Обама вирішив продовжувати операцію в Лівії незважаючи на поради

Обама вирішив не прислухатися до порад юристів і все ж продовжити військову операцію у Лівії без санкції конгресу.

Президент США Барак Обама не прислухався до рекомендації головних юридичних радників і вирішив продовжувати брати участь у військовій операції в Лівії без санкції конгресу.

Представники Білого дому стверджують, що президентові не потрібно санкції конгресу для підтримки американськими силами місії НАТО в Лівії на тій підставі, що ця військова операція обмежена за своїми масштабами.

Критики ж вважають, що таке рішення суперечить прийнятому на початку 1970-х років, під час війни у В'єтнамі, закону, за яким військові дії без санкції конгресу можуть проводитися не більше 60 днів.

Головний юрист-консультант Пентагону Джех Джонсон та виконуюча обов'язки голови юридичного відділу міністерства юстиції Каролайн Красс вказали президенту Обамі на те, що участь США в повітряних бомбардуваннях Лівії по суті є "військовими діями", пише New York Times.

Проте американський президент вирішив прислухатися до поради юридичного радника Білого дому Роберта Бауера і юрист-консультанта держдепартаменту Гарольда Коха, які вважають, що участь США в цій кампанії не підпадає під трактування "військових дій".

Президент США в принципі може скасувати висновки головних юристконсультів, однак, як зазначають оглядачі, це трапляється вкрай рідко.

Конгресмени звинувачують Обаму в порушенні закону з 20 травня, коли минули перші 60 днів кампанії. Цього тижня закінчуються вже 90 днів з дня приєднання США до очолюваної НАТО операції по введенню над Лівією забороненої для польотів зони.

На цьому тижні Білий дім передав до конгресу доповідь на 32 сторінках, в якій стверджується, що американські сили, які беруть участь у кампанії НАТО, виконують функції підтримки. І ця роль, як йдеться в документі, не підпадає під формулювання "військових дій", яка використовується в законі від 1973 року.

Тим часом група американських законодавців від обох політичних партій подала у федеральний суд позов на президента за участь у військових діях в Лівії без санкції конгресу. У позові йдеться, що президент, обійшовши в цьому випадку конгрес, порушив конституцію країни, згідно з якою право оголошувати війну належить конгресу.

Військово-повітряна операція НАТО в Лівії, активну участь в якій бере США, була розпочата 19 березня 2011. Її метою називають захист мирного населення під час громадянської війни, яка триває в країні з лютого.

Читайте також:

Каддафі пообіцяв лівійцям подолати НАТО

Каддафі запропонував провести в Лівії вибори

Американські конгресмени подали на Обаму в суд за війну в Лівії

Дочка Каддафі подала до суду на Саркозі та НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: