Обама виступив зі своїм першим зверненням про стан США

Війська США залишать Ірак до кінця серпня цього року, малий бізнес буде квітнути, гомосексуалісти - служити в армії, а США боротися за мир... шляхом війни, - заявив Обама.

Президент США Барак Обама виступив у Конгресі зі зверненням Про стан країни.

Промову Обами у прямому ефірі ввечері в середу, 27 січня, за місцевим часом (рано вранці у четвер, 28 січня, за Києвом) транслювали більшість американських телеканалів.

Перш за все глава Білого дому заявив - незважаючи ні на що, він виконує всі свої передвиборчі обіцянки.

Американські бойові частини залишать Ірак до кінця серпня цього року.

"Ми виведемо всі наші бойові частини з Іраку до кінця серпня, - сказав він. - Ми надамо підтримку іракському уряду в міру того, як він готується до виборів, ми продовжимо співпрацю з іракським народом з метою сприяння регіональному миру і процвітання".

Обама нагадав, що ще під час своєї передвиборчої кампанії обіцяв завершити війну "в Іраку. "Саме це я і роблю як президент", - сказав він.

У промові Обами увагу було приділено і операції в Афганістані, в якій беруть участь американські військовослужбовці. "Попереду нас чекають важкі дні, однак я впевнений, що ми впораємося", - сказав президент США про операцію в Афганістані.
Нинішня адміністрація США прихильна до ядерного нерозповсюдження і просування до миру без ядерної зброї. "Навіть коли ми ведемо дві війни, ми також протистоїмо, можливо, найсерйознішій небезпеці - загрозі ядерних озброєнь", - сказав президент.

За словами Обами, у своїй стратегії, яка покликана запобігти розповсюдженню цієї зброї, він втілив задуми президентів Джона Кеннеді і Рональда Рейгана.

У зв'язку з цим американський лідер згадав про те, що США і Росія завершують переговори щодо нового договору, що передбачає найглибші скорочення ядерних озброєнь за останні два десятиліття.

Обама повідомив, на майбутньому саміті в квітні з ядерної безпеки зберуться представники 44 держав з "очевидною метою: забезпечити збереження всіх погано захищених ядерних матеріалів по всьому світу протягом чотирьох років для того, щоб вони ніколи не потрапили до рук терористів".
Крім того, Барак Обама вкотре закликав конгресменів - підтримати реформу охорони здоров'я. Зараз медичної страховки немає майже у кожного сьомого американця.

Обама попередив, що до моменту завершення його виступу ще більша кількість американців втратить свої медичні страховки, мільйони втратять їх у цьому році, страхові внески ще більше зростуть, пацієнтам буде відмовлено в необхідному обслуговуванні. "Я не залишу цих американців. І цього не повинні робити люди, що перебувають в цій залі", - сказав президент, звертаючись до законодавців.

Торкнувся Обама і нового Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь (Договір про СНО), переговори про який ведуть Росія і США. Президент США запевнив законодавців, що сторони близькі до підписання документа.

Серед інших питань, порушених Обамою в його першому зверненні Про стан країни, виявилася проблема служби відкритих гомосексуалістів у збройних силах. Президент США запропонував Конгресу "протягом року" почати роботу над законопроектом, який дозволить служити гомосексуалістам, котрі відкрито виявляють свою орієнтацію.

Ще американський президент довго говорив про економіку, нові робочі місця і малий бізнес.

У цілому промова Обами в Конгресі тривала близько 1 години 20 хвилин. Виступ президента США не менш ніж 10 разів переривався бурхливими оплесками.

Барак Обама, що вступив на посаду президента США на початку 2009 року, 27 січня вперше виступив зі зверненням Про стан країни. У лютому 2009 року Обама звертався до обох палат Конгресу з програмною промовою, основну увагу в якій він приділив заходам щодо боротьби з економічною кризою.

Читайте також:

Обама визнав свою непопулярність

Обама обклав банки США податком "на відповідальність за кризу"

Обама планує залишитися президентом найближчі 8 років

За рік президентства Обама сильно схуд, бо працює на благо країни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: