Обама виводить війська з Афганістану

Виведення військ США і союзників передбачається здійснити протягом 18-24 місяців. План буде представлений учасникам саміту НАТО.

Американська адміністрація підготувала поетапний план закінчення військової місії в Афганістані. Про це повідомили в понеділок, 15 листопада, джерела в урядових колах у Вашингтоні. Виведення військ США і союзників передбачається здійснити протягом 18-24 місяців, тобто до 2014 року. Як очікується, офіційно план буде представлений учасникам саміту НАТО, який пройде в Лісабоні 19-20 листопада.

Передача урядовим службам безпеки і афганської армії відповідальності за безпеку в окремих регіонах буде здійснюватися поетапно. Частина іноземних військових, швидше за все, залишиться в країні для навчання військовослужбовців і поліцейських, а також у ролі радників.

В Афганістані може бути використана іракська стратегія. За наявними даними, план орієнтується на досвід виведення військ з Іраку. У цій країні в 2007 році був істотно збільшений військовий контингент США з метою якнайшвидшої стабілізації ситуації.

Після цього американці стали передавати в регіонах відповідальність за забезпечення безпеки місцевим властям і урядової армії. До кінця 2011 року в Іраку залишаться близько 50 тисяч американських військовослужбовців, однак у їх обов'язки головним чином входитиме підготовка солдатів і офіцерів. Подібна стратегія, судячи з усього, буде використана і в Афганістані, де з моменту приходу в Білий дім президента Барака Обами чисельність американських військ потроїлася.

У відповідь на запитання видання неназваний представник адміністрації США підтвердив, що в процесі виведення військ з Іраку дійсно накопичений позитивний досвід, який можна було б використовувати і в Афганістані. Проте у вирішальній мірі це буде залежати від здатності влади в Кабулі створити армію, здатну взяти на себе відповідальність за забезпечення безпеки і порядку в країні.

Читайте також:

Горбачов попередив США: Афганістан неможливо перемогти

США розпочали нову операцію в Афганістані

Афганістан вимагатиме від Росії заплатити за 10-річну радянську окупацію

ВідеоОбама виводить війська з Афганістану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: