Обама: XXI сторіччя визначатимуть Китай та США

Барак Обама вважає розвиток співпраці з Китаєм одним з найбільш пріоритетних напрямків політики Вашингтона. Деталі - на відео (без коментарів. АР)

Президент США Барак Обама назвав відносини Сполучених Штатів та Китаю такими, що визначать XXI століття.

У своїй промові на відкритті американо-китайського економічного і стратегічного саміту Обама окреслив основні напрямки можливої співпраці між Пекіном і Вашингтоном.

Найактуальнішим на даний момент, на думку американського президента, є співпраця в області економіки. Обама поклав на Китай значні надії з подолання глобальної фінансової кризи. Китайські інвестиції в світову економіку можуть ослабити наслідки економічного спаду та істотно скоротити період рецесії, зазначив голова Білого дому.

За словами Обами, Китай не тільки забезпечує значну частину світового імпорту, одночасно він є і потенційним величезним споживчим ринком для товарів зі всього світу і, насамперед, зі США.

Не менш важливою, на думку Обами, є співпраця двох країн у сфері боротьби зі змінами клімату. Китай і США є найбільшими в світі споживачами енергії і, відповідно, саме на їх частку припадає більша частина викидів так званих парникових газів.

Третім найважливішим пунктом Обама назвав боротьбу з поширенням ядерної зброї.

"Чим менше країн володіє ядерною зброєю, тим менша вірогідність того, що вона буде використана", - заявив американський президент, додавши, що при цьому всі країни світу мають отримати доступ до дешевої та екологічно чистої ядерної енергетики.

Обама наголосив, що у XXI столітті перед людством постала безліч загроз, зокрема тероризм, піратство і поширення захворювань. На його думку, саме тісне співробітництво США та Китаю дозволить якнайскоріше ці проблеми вирішити.

Читайте також:

США та Китай відновили військові зв’язки

Працівник Пентагону продавав американські секрети Китаю

Росія і США домовилися скоротити кількість ядерних боєголовок

США змоделювали економічну війну з Росією та Китаєм

ВідеоОбама про співпрацю з Китаєм

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: