Обама заборонив ввозити в'язнів Гуантанамо в США

Барак Обама підписав закон, згідно з яким забороняється виділення коштів на ввезення в Сполучені Штати ув'язнених американської спецв'язниці Гуантанамо. Це поліпшить фінансування військових дій в 2011 році.

Барак Обама
AFP
Обама заборонив ввозити в'язнів Гуантанамо в США
Президент США Барак Обама підписав законопроект, який забороняє виділення коштів на ввезення в Сполучені Штати ув'язнених американської спецв'язниці Гуантанамо, а також ускладнюється процедура їх передачі іншим країнам.

"Незважаючи на те, що я і моя адміністрація чинили опір ухваленню цих положень, я підписав цей закон, тому що він необхідний для узгодження інших фінансових питань, зокрема, що стосуються фінансування військових дій в 2011 році. Адміністрація продовжить працювати з Конгресом і буде намагатися зняти ці обмеження, а також зменшити їх ефект, крім того, вона буде чинити опір будь-яким спробам продовжити і розширити їх у майбутньому", - наголосив Обама.

Нагадаємо, закриття в'язниці на базі Гуантанамо (Куба), було однією з головних передвиборних обіцянок президента США Барака Обами. Правозахисники неодноразово критикували владу США за серйозні порушення прав людини відносно в'язнів Гуанатанамо.

У травні 2009 року Обама заявив, що в'язниця Гуантанамо буде закрита до січня 2010 року. При цьому він пообіцяв, що жоден з ув'язнених, які становлять загрозу безпеці США, не вийде на свободу. Передбачалося, що з 240 в'язнів Гуантанамо близько 50 відправлять до країн ЄС.

Однак, вже в листопаді 2009 року Обама визнав, що його адміністрація не зможе закрити в'язницю Гуантанамо в намічений термін.

Читайте також:

Обама дозволив геям служити в армії

Мєдвєдєв і Обама дали оцінку підсумками співпраці Росії і США

Обама заявив про ослаблення "Аль-Каїди" і "Талібану" в Афганістані

Британія виплатить компенсації колишнім в'язням Гуантанамо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: