Обама забракував проект нової ядерної доктрини США через його агресивність

Президент США вважає проект нової ядерної доктрини США більш схожим на модифіковану версію доктрини Буша. Міністр оборони Роберт Гейтс та армія його прихильників наполягають на старій лінії в ядерному питанні.

Президент США Барак Обама відправив на доопрацювання проект нової ядерної доктрини країни.

За словами глави держави, цей проект не відображає його прагнення до світу без ядерної зброї і кінця "типу мислення часів холодної війни".

У новій доктрині виправдовується необхідність ядерної зброї та умови, в яких вона може бути використано. У результаті цей документ був названий "модифікованою версією ядерної доктрини Джорджа Буша", тоді як повинен відображати ті принципи зовнішньої політики, які Обама позначив у своїй Празькій промові в минулому році. Тоді одним з таких принципів він назвав ядерне роззброєння.

На даний момент, відповідно до заявленої політиці по ядерній зброї, Сполучені Штати мають право використовувати ядерну зброю першими, щоб запобігти нападу на свою країну або на країни своїх союзників.

Як пише британський тижневик The Observer, Обама і його союзники одностайні в думці, що центром нової політичної лінії в цій галузі має стати рішення про ненанесення першого ядерного удару проти неядерних держав.

Тим часом скептично щодо ідеї про світ без ядерної зброї налаштовані Рада держбезпеки і Міноборони. У підсумку ці суперечності перекинулися і на людей, що займаються безпосередньо складанням проекту нової доктрини.

Вони розділилися на тих, хто підтримує віце-президента Джо Байдена, який пропагує політику Обами, і тих, хто поділяє точку зору міністра оборони США Роберта Гейтса.

Держсекретар Гілларі Клінтон поки що не приєдналася до жодного з цих таборів.

Крім того, розбіжності викликає питання про те, чи слід США відмовитися від нанесення ядерних ударів по об'єктах, де виробляється, зберігається або розгорнуто зброю масового знищення, але не ядерну, а хімічну, біологічну і великі склади звичайного озброєння. Це має велике значення для розробки доктрини, тому що в ній має бути визначено, скільки ядерних зарядів і носіїв потрібно країні.

Очікується, що нова доктрина буде опублікована не раніше квітня.

Зазначимо, що згідно з новою військовою доктриною Пентагону, американську армію більше не будуть розглядати як засіб для одночасного ведення двох воєн, але готуватимуть до численних різнохарактерних конфліктів.

Мова йде про першу за майже 25 років зміну в стилі військового планування з боротьби в двох різних точках на підготовку сил, здатних захистити американські інтереси від цілого спектра загроз - від тероризму до кібератак.

Читайте також:

Обама винен канадському прем'єр-міністру ящик пива

Обама і Медведєв домовилися пришвидшити переговори про СНО

Пентагон: Європа стала "серйозною проблемою" для НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: