Обама закликав Китай звільнити Нобелівського лауреата

Барак Обама закликав владу КНР звільнити Нобелівського лауреата з в'язниці для отримання премії.

Президент США Барак Обама вітає присудження Нобелівської премії миру за 2010 рік китайському дисидентові Лю Сяобо і закликав владу КНР звільнити його з в'язниці.

З закликом звільнити дисидента виступили також лідери Євросоюзу, Німеччини, Франції, Великої Британії та інші країни, а також міжнародні правозахисні організації.

Вітали рішення Норвезького Нобелівського комітету тібетський духовний лідер Далай лама, колишній президент Чехії Вацлав Гавел.

Лю Сяобо, який закликав до політичних реформ і дотримання прав людини в Китаї, минулого року засудили в Пекіні до 11 років тюремного ув'язнення.

Влада Китаю заявила, що Нобелівський комітет «порушив принципи» премії. Норвезького посла в Пекіні викликали до МЗС КНР для пояснень.

Як відомо, лауреатом Нобелівської премії миру став китайський правозахисник Лю Сяобо, який зараз перебуває у в’язниці. Нобелівський комітет присудив йому премію за "тривалу ненасильницьку боротьбу за фундаментальні права людини в Китаї".

Як повідомлялося, 4 жовтня був оголошений лауреат Нобелівської премії з фізіології і медицини. Ним став британський вчений Роберт Едвардс "за розробку методу запліднення людських яйцеклітин in vitro (у пробірці), медичного досягнення, яке представляє зміну парадигми у лікуванні багатьох типів безпліддя".

Нобелівську премію в галузі хімії присудили вченим Річарду Хеку, їй-ичі Негіші і Акіро Сузукі за роботи по створенню паладієвого каталізатора в органічному синтезі.

В області фізики нобелівськими лауреатами стали двоє вихідців з Росії Костянтин Новосьолов та Андрій Гейм за свої роботи зі створення графена.

Нобелівську премію з літератури в 2010 році отримав перуанський прозаїк і драматург, публіцист, політичний діяч Маріо Варгас Льоса.

Читайте також:

Китай пригрозив Норвегії погіршенням відносин через премію миру

Нобелівську премію миру отримав китайський політв'язень

Нобелівський комітет обіцяє сюрприз при виборі лауреата премії миру

Нобеля з літератури отримав перуанський письменник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: