Обама закликав Росію скоротити ядерні арсенали

Укладення відповідного договору між РФ і США, вважає Обама, зіграє важливу роль для запобігання поширенню ядерної зброї в інших країнах.

Президент США Барак Обама вважає, що підписання договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь між Сполученими Штатами і Росією зіграє важливу роль в нерозповсюдженні ядерної зброї в світі. Про це Обама заявив під час своєї першої прес-конференції в Білому домі після вступу до посади президента США.

"Я вже повідомив президента Росії Дмитра Мєдвєдєва, що для нас дуже важливо відновити переговори з питання скорочення наших ядерних арсеналів", - сказав Обама. Мова йде про підготовку нового російсько-американського Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНВ-2). Термін дії попереднього договору, підписаного США і Росією в 1991 році, витік в кінці грудня 2008 року. І США, і РФ заявляли, що переговори по СНВ-2 ведуться, проте про їх результати нічого не повідомлялося.

Укладення відповідного договору між РФ і США, вважає Обама, зіграє важливу роль для запобігання поширенню ядерної зброї в інших країнах. Величезну небезпеку, відзначив Обама, несе в собі поява ядерної зброї на Близькому Сході. На питання, чи знає він, біля якої з країн Близького Сходу є така зброя, Обама вважав за краще не відповідати. За неофіційними даними, ядерною зброєю володіє Ізраїль - головний союзник США в регіоні, крім того, в спробах його створення підозрюють Іран.

Кажучи про Іран, Обама заявив, що сподівається в найближчий час провести прямі переговори з владою цієї країни. Обама заявив, що вважає непродуктивною політику, що проводилась щодо Ірану адміністрацією президента Джорджа Буша, і має намір добитися перегляду двосторонніх відносин. При цьому Обама підкреслив, що "величезне недовір'я, що виникло між нами за останні роки, не удасться здолати за одну ніч".

Обама також відзначив, що ядерна програма Ірану як і раніше викликає у США заклопотаність. Звинувачення в спонсорстві терористичних організацій, за його словами, з Ірану також ніхто не знімав. Питання про ядерну програму і допомогу терористам, сказав Обама, будуть підняті під час прямих переговорів з Іраном, які, як він сподівається, відбудуться найближчими місяцями.

Значну частину своєї першої прес-конференції на посаді президента США Барак Обама присвятив економічним питанням. Він, зокрема, закликав американських законодавців якнайскоріше прийняти підготовлений його адміністрацією план зі стимулювання національної економіки.

Читайте також:
Обама: США більше не можуть собі дозволити жити за чужий рахунок
США відклали порятунок фінансової системи
Обама відклав рішення про дату виведення військ з Іраку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: