Обама закликає ООН відреагувати на "небезпечну ракету" КНДР

Президент США чекає від північнокорейського уряду дотримання своїх зобов'язань.

Дії Північної Кореї, яка запустила ракету, являють глобальну загрозу і вимагають реакції з боку Ради безпеки ООН. Так вважає президент США Барак Обама.

"Закликаю КНДР дотримати свої зобов'язання припинити всі ядерні програми озброєння ", - сказав президент США в Празі.

Як повідомлялося раніше, Північна Корея оголосила про успішне виведення на орбіту штучного супутника "Кванменсон-2" ("Яскрава зірка"). Ракета стартувала 5 квітня о 11:32 ранку за місцевим часом (5:32 за київським) з пускового майданчика на мисі Мусудан.

Супутник зв'язку на доказ успіху його виведення на орбіту передає на весь світ пісні про північнокорейських вождів Ким Ір Сіна та Ким Чен Іра.

Держдепартамент США і Південна Корея звинуватили Північну Корею в порушенні резолюції 1718 Ради безпеки ООН, яка забороняє КНДР запуск балістичних ракет. Північна Корея, у свою чергу, не вважає запуск нею штучного супутника зв'язку порушенням резолюції.

Японія з свого боку зажадала скликати екстрене засідання Ради безпеки ООН у зв'язку із запуском ракети. Дата засідання поки не визначена: перш ніж воно буде скликане, Японії необхідно дістати схвалення Мексики, яка головує в Раді безпеки в квітні.

Читайте також:

Супутник КНДР передає пісні про Кім Чен Іра

Супутник Північної Кореї виведений на орбіту

США стягує військові кораблі до кордонів Північної Кореї

Північна Корея загрожує Японії потужним військовим ударом
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: