Обама запропонував Ірану мир і співпрацю

Президент США звернувся до іранського народу та влади із закликом налагодити стосунки.

Президент США Барак Обама записав відеозвернення "до народу і влади Ірану". Звернення приурочене до свята початку весни Навруз - першого дня іранського календаря.

Привітавши всіх іранців зі святом, Обама відзначив, що саме цього дня, який символізує початок нового сезону, він хоче безпосередньо звернутися до влади і народу Ірану. "У нас є серйозні розбіжності, що накопичувалися роками - визнав Обама. - Проте зараз моя адміністрація має намір всі існуючі проблеми вирішувати дипломатичними шляхами, налагоджувати конструктивні стосунки між США, Іраном і світовою спільнотою".

"Загрози цьому процесу не допоможуть, - підкреслив президент США. - Він може спиратися лише на взаємну пошану і беззастережне виконання узятих на себе зобов'язань". Сполучені Штати, за словами Обами, хочуть, щоб Ісламська республіка Іран зайняла належне місце в світовій спільноті, яке "належить їй по праву". При цьому президент США підкреслив, що "зброя і терор не допоможуть досягти цієї мети, до неї приведуть лише мирні ініціативи, що демонструють дійсну велич іранського народу і його цивілізації".

"Дійсна велич, - нагадав Обама, - виражається не в здатності руйнувати, а в здатності творити". Тим же, хто сумнівається в здатності Ірану і США налагодити двосторонні відносини, Обама нагадав слова звідомого персидського поета Сааді, що жив в XII-XIII столітті, "Всі діти Адама - частини одного тіла".

Відеозвернення Барака Обами зі субтитрами на фарсі передано для трансляції декільком телеканалам, що виходять в ефір в Ірані. Запис також буде доступний в інтернеті як англійською мовою, так і з субтитрами на фарсі.

У той же час, як заявив радник президента Ірану Махмуда Ахмадінеджада Алі Акбар Джаванфекр, Іран вітав відеозвернення президента США.

В той же час він підкреслив, що слова Обами повинні підкріплятися визнанням адміністрації США своїх минулих помилок. Джаванфекр відзначив, що американський президент говорив про зміни, але не зробив поки нічого конкретного для того, щоб ці помилки виправити. "Він повинен піти далі й діяти. Якщо Обама демонструє бажання почати діяти, уряд Ірану не буде повертатися до нього спиною", - додав радник президента.

Барак Обама ще в ході своєї передвиборної кампанії неодноразово заявляв про необхідність відновити діалог з Іраном. Проте у березні США продовжили дію економічних санкцій проти Ірану.

Читайте також:

Обама продовжив санкції проти Ірану

Розвідка США: Іран не має урану для створення бомби

Президент Ірану: ворожий літак не дозволив нам запустити супутник

Іран випробував ракету дальнього радіусу дії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: