Обама запропонує Росії скоротити ядерний арсенал на 80%

Президент США Барак Обама має намір запропонувати Росії скоротити ядерний арсенал на 80 відсотків.

Президент США Барак Обама має намір запропонувати Росії скоротити ядерний арсенал на 80 відсотків, пише британська газета The Times в номері від 4 лютого. На аналогічний крок готові піти і США, з тим аби в обох країн залишилося не більш за одну тисячу ядерних боєголовок.

За відомостями видання, переговори зі скороченню озброєнь вестиме спеціальний комітет під керівництвом Гері Сеймура (Gary Samore), що займався питаннями нерозповсюдження ядерної зброї в адміністрації Біла Клінтона. Займатися переговорами буде Держдепартамент США на чолі з Гіларі Клінтон.

Як очікується, одним з основних моментів в підготовці до переговорів про скорочення ядерного арсеналу стане перегляд Обамою рішення попередньої адміністрації США про розміщення в Європі елементів американської системи ПРО.

Нагадаємо, угода про розміщення радара системи ПРО на території Чехії було підписано США і Чехією в 2008 році при Джорджі Буші; другий елемент системи - зенітно-ракетні комплекси "Петріот" - має бути розміщений в Польщі, проте США удалося досягти лише попередньої угоди з цього питання. Росія, нагадаємо, виступає проти ініціативи США, стверджуючи, що американська ПРО поблизу російського кордону являє загрозу безпеці країни.

Читайте також:
Росія відмовиться від "Іскандерів", якщо США - від ПРО в Європі
Росія передумала погрожувати США "Іскандерами"
Путін зробив з Туска "великого оптиміста"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: