Обама запросив до себе лідерів G8 на саміт з ядерної безпеки

Президент Сполучених Штатів запропонував світовим лідерам зібратися у березні 2010 року у Вашингтоні, щоб обговорити питання ядерної безпеки.

Президент США Барак Обама висунув на нинішньому саміті "Великої вісімки" ініціативу, що передбачає проведення в березні 2010 року у Вашингтоні міжнародної зустрічі на вищому рівні з питань ядерної безпеки.

"Велика вісімка" промислово розвинених держав підтримала дану ідею американського лідера.

Про це заявив заступник помічника Обами з національної безпеки Марк Ліпперт. За його словами, американський президент ознайомив колег по "вісімці" із зазначеною ініціативою в ході робочої вечері.

Обама підкреслив, що, на його думку, найбільш серйозну загрозу США зараз представляє виникнення в світі такого феномену, як ядерний тероризм, розповів Ліпперт.

Як він відзначив, керівник вашингтонської адміністрації пояснив, що, з його точки зору, на майбутній нараді з ядерної безпеки необхідно обговорити проблематику ліквідації "чорного ринку" спеціалізованого устаткування, виявлення їх перевезень, перехоплення правоохоронними органами.

Як завірив Ліпперт, "вісімка" підтримала ініціативу Обами. Президент США має намір розіслати особисті запрошення на майбутній саміт лідерам приблизно 25-30 країн наступного тижня.

За словами інших представників Білого дому, "вісімка" на зустрічі в Аквілі також висловилася за швидкий початок міжнародних переговорів з підготовки Договору про заборону виробництва матеріалів, які розщеплюються.

Крім того, "група восьми" призвала всі держави дотримуватися мораторію на проведення випробувань ядерної зброї.

Нагадаємо, саміт G8 відкрився 8 липня в італійському місті Аквіла, яке серйозно постраждало від землетрусу в квітні 2009 року. Як очікується, основними темами саміту будуть вихід світової економіки з кризи, нерозповсюдження ядерної зброї, а також зміцнення енергобезпеки і зміна клімату в світі. Саміт триватиме до 10 липня.

Читайте також:

"Велика вісімка" в перший день роботи засудила Ахмадінежада

Лідерів країн "Великої вісімки" на саміті поселили по двоє в казарми

США не виключають удару по Ірану і бояться ядерної війни

Південна Корея готується до ядерного удару

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: